NeuroOn: maska do efektywnego spania, którą internauci chętnie sfinansują - wideo

04-12-2013, 15:17

Urządzenie do uczenia się efektywnego snu to pomysł Polaków z firmy Intelclinic, którzy starają się o finanse w serwisie Kickstarter. Raczej nie będzie z tym problemów, bo już teraz udało się zebrać 84 tys. dolarów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


21 marca 2014 r. otrzymaliśmy pismo od Kancelarii Freliszka i Karwowski Adwokacka Spółka Partnerska, reprezentującej Michała Nowakowskiego i Agatę Strug, autorów zamieszczonego wcześniej w poniższym artykule zdjęcia i fragmentów filmu prezentującego maskę NeuroOn, zaczerpniętych przez nas ze strony promującej maskę NeuroOn w serwisie Kickstarter, która została założona przez firmę Intelclinic, producenta tej maski. W piśmie tym zostaliśmy wezwani do usunięcia tych materiałów w związku z naruszeniami praw autorskich, co było zdaniem poszkodowanych wynikiem niezachowania należytej staranności z naszej strony.

Z informacji, które zdobyliśmy, a które dodatkowo potwierdza niedawny wpis na blogu firmy Intelclinic, wynika, że wezwanie to może być jednym z efektów sporu, jaki zaistniał między autorami tych materiałów audiowizualnych, a wspomnianą firmą. Sporu, o którym nie mieliśmy pojęcia w momencie zaczerpnięcia materiałów ze strony produktu na Kickstarter oraz publikacji w tej informacji, które w tym czasie były tam dostępne jako niepodpisane nazwiskami autorów materiały firmowe i nic nie wskazywało na to, że autorzy nie przenieśli majątkowych praw autorskich na firmę wykorzystującą te treści. 

Nie czujemy się winni, ale mimo wszystko publikujemy poniżej przeprosiny, bo niezależnie od sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, wykorzystanie tych materiałów faktycznie narusza prawa autorskie wspomnianych osób.

Dziennik Internautów Sp. z o.o. niniejszym przeprasza Michała Nowakowskiego i Agatę Strug za bezprawne wykorzystanie utworów ich autorstwa, w szczególności filmu promującego maskę do snu firmy Intelclinic Sp. z o.o., w artykule z dnia 4 grudnia 2013 r. bez zgody i wiedzy autorów, a więc z naruszeniem art. 17 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

---

Czas jest zasobem, którego wiecznie nam brakuje, a podobno można go oszczędzić, po prostu mniej śpiąc. Można to osiągnąć poprzez tzw. sen polifazowy, czyli korzystanie z wielu krótszych drzemek w ciągu doby, w czasie których sen jest maksymalnie głęboki. 

Wielu ludzi chciałoby spróbować snu polifazowego, ale nie wszyscy wiedzą, jak się za to zabrać. Problem postanowili rozwiązać Polacy, którzy prowadzą firmę Intelclinic, stojącą za urządzeniem o nazwie NeuroOn. Ma ono formę maski zasłaniającej oczy, a służy do monitorowania faz snu i określania optymalnego modelu spania. Twórcy urządzenia twierdzą, że można dzięki niemu ograniczyć sen do 2-6 godzin na dobę.

Maska monitoruje aktywność mózgu, napięcie mięśni i ruchy gałek ocznych. Zbierane przez nią dane są przesyłane przez Bluetooth do aplikacji na smartfonie (z Androidem lub iOS), a odpowiednie algorytmy mają pomóc w dobraniu optymalnego sposobu spania.

Ludzie chcą NeuroOn i są gotowi płacić

Projekt NeuroOn stara się obecnie o fundusze poprzez crowdfundingowy serwis Kickstarter. Już odniósł sukces, bo w nieco ponad 4 godziny przebił próg 25 tys. dolarów, a jest to 25% celu (100 tys. dolarów) obliczonego na 40 dni.

Do chwili napisania tego tekstu projekt wsparły 394 osoby na łączną kwotę 84 tys. dolarów. Wiele osób daje ponad 200 dolarów, by mieć dostęp do wczesnych wersji urządzenia.

NeuroOn nie jest jedynym ani pierwszym rozwiązaniem, które służy do wspierania efektywnego snu. Są już aplikacje do tego celu bazujące na odczytach z akcelerometru. Trzeba przyznać, że NeuroOn wydaje się rozwiązaniem bardziej wiarygodnym, a powodzenie na Kickstarterze pokazuje, że internauci w jego efektywność wierzą.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.