Neony reklamowe z diodami LED. Co musisz o nich wiedzieć?

11-06-2019, 14:54

Ostatnie lata to wielki powrót neonów. Choć dzisiejsze dekoracje są inspirowane wzornictwem PRL-u, nad swoimi starszymi odpowiednikami mają potężną przewagę – produkuje się je korzystając z nowoczesnych technologii.

neony reklamowe

  1. Neony reklamowe – powrót po latach
  2. Neon na zamówienie dla twojej firmy
  3. Napisy neonowe jako domowa dekoracja

 

W czasach PRL-u neony były wszechobecne w polskich miastach – nawet tych niewielkich. Wraz ze zmianą ustroju czas neonów się jednak skończył, a te niewątpliwie piękne przedmioty masowo znikały z naszych ulic. Pamięć o ich wyjątkowym charakterze jednak nie zginęła, a kolejne pokolenie Polaków przywróciło im dawną świetność. Dziś neony znów zdobią wejścia do restauracji, pubów, sklepów czy punktów usługowych, a przy tym są znacznie tańsze i bardziej funkcjonalne niż ich odpowiedniki sprzed lat. Jak to możliwe? Za wszystko odpowiadają diody LED.

 

Neony reklamowe – powrót po latach

Neony reklamowe przeżywają obecnie swój renesans. W przeciwieństwie do dekoracji znany z poprzedniego ustroju, dzisiejsze konstrukcje są jednak funkcjonalne, tanie i przyjazne środowisku. Ich największa zaleta to niski pobór energii – dzięki zastąpieniu lamp jarzeniowych diodami LED udało się znacząco zmniejszyć ilość prądu potrzebną do działania neonu. Niższa temperatura diod sprawiła zaś, że do ich produkcji można użyć plastiku – dzięki temu są lżejsze i można zamocować je nawet za pomocą taśmy dwustronnej. Kolejna zaleta to czas produkcji – obecnie ledowe neony można wyprodukować w kilka dni.

 

Neon na zamówienie dla twojej firmy

Te zalety miały na pewno wpływ na zwiększenie popularności neonów, które można zaobserwować w ostatnich latach. Szczególnie chętnie sięgają po nie nowe firmy – szczególnie punkty gastronomiczne, kluby muzyczne czy nowoczesne warsztaty rzemieślnicze. Dzięki temu, że są doskonale widoczne także w nocy, na neon na zamówienie decydują się także firmy działające przez całą dobę – między innymi sklepy monopolowe, apteki, stacje benzynowe, warsztaty samochodowe czy lekarze prowadzący prywatną praktykę. Warto jednak pamiętać, że neon reklamowy to dobre rozwiązanie dla dosłownie każdego przedsiębiorstwa.

 

Napisy neonowe jako domowa dekoracja

Zastosowania neonów nie kończą się jednak na reklamie. Ich wyjątkowy charakter i niższe niż przed laty ceny sprawiły, że napisy neonowe stały się efektowną dekoracją nowocześnie urządzonego mieszkania. Takiemu rozwiązaniu sprzyjają niskie ceny neonów, których sercem są diody LED. Spersonalizowane ozdoby tego typu możemy bowiem zamówić już za kilkaset złotych.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag neony reklamowetag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Devire


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: