Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nauka programowania zwiększa bezpieczeństwo dzieci w internecie

12-04-2018, 14:18

Doskonałym narzędziem do budowania bezpiecznego i przyjaznego środowiska online jest nauka programowania - uważają przedstawiciele inicjatywy Mistrzowie Kodowania. Warto wykorzystać wolny czas naszych dzieci, by zacząć przygodę z kodowaniem, bo nie jest ono tak trudne, jak się wydaje.

robot sprzątający

reklama


Jak wynika z raportu GUS aż 98 proc. gospodarstw domowych w Polsce, w których są dzieci, posiada dostęp do internetu.  Dla młodych osób komputery, tablety i surfowanie po sieci jest naturalnym elementem codzienności. Korzystają z nich do zdobywania wiedzy, komunikowania się z bliskimi lub rozrywki i nie mają problemów z ich obsługą. Zafascynowani możliwościami nowych technologii, czasami zapominają o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie ich wykorzystywania. Bardzo ważnym zadaniem dorosłych jest, by nauczyć dzieci samodzielnego definiowania i rozróżniania zagrożeń, które mogą je spotkać w cyberprzestrzeni.

Wiele potrzebnych umiejętności i wiedzę do zapewnienia bezpieczeństwa w sieci dają dzieciom lekcje programowania. Coraz więcej dziedzin życia przenosi się do internetu, dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat uczyły się „trzeciego języka”, jakim jest język kodowania. Jest on narzędziem, pomagającym sprawnie korzystać z nowych mediów, a co więcej – świadomie je kształtować i zmieniać internet na lepsze.

O tym dlaczego programowanie jest doskonałym sposobem, by bezpieczeństwa w internecie uczyć nawet najmłodszych przeczytasz w naszym nowym serwisie RodzicWie.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E