Nauka języków. Dlaczego warto wybrać się za granicę?

11-07-2019, 15:29

Znajomość języków jest dzisiaj jedną z najbardziej pożądanych na rynku pracy umiejętności. Pozwala swobodnie porozumiewać się z potencjalnymi pracodawcami, a później – z klientami z każdego zakątka świata. Językiem, który wciąż wiedzie prym wśród tych najbardziej przydatnych i uniwersalnych, jest angielski. Szacuje się, że na świecie porozumiewa się nim aż 1,5 mld osób. Potencjał jest więc naprawdę ogromny.

angielski za granicą

Na głęboką wodę

Jedną z bardziej efektywnych metod nauki są zagraniczne kursy, na których mamy okazję głęboko wsiąknąć w tkankę języka, kulturę oraz poznać ludzi, którzy na co dzień porozumiewają się po angielsku. Angielski za granicą brzmi bowiem nieco inaczej niż na szkoleniu prowadzonym gdziekolwiek w Polsce. Dopiero taki wyjazd daje szansę na zmierzenie się ze swoimi lękami. Tutaj używanie języka jest warunkiem przetrwania. Wielu ekspertów jest zgodnych co do tego, że tylko taka metoda pozwala wykształcić swobodę porozumiewania się i na dobre otwiera nas na obcojęzyczny kontakt. Skok na głęboką wodę bywa stresujący, ale bez wątpienia umożliwia stanięcie twarzą w twarz z lękami i na dobre pozbycie się krępującej nas blokady.

Poznać kulturę

Nauka angielskiego za granicą wiąże się nie tylko z szybszym przyswajaniem wiedzy, ale też pozwala poznać kulturę, obyczaje i tradycje obowiązujące w innym miejscu świata. W zależności od tego, dokąd się wybierzemy, będziemy mieli niepowtarzalną okazję na głębokie wniknięcie w miejską tkankę zagranicznej metropolii. Dużą popularnością cieszą się oczywiście szkolenia na terenie Wielkiej Brytanii. W Brighton, Oxfordzie czy Dublinie będziemy mieli szansę odwiedzić teatry, pójść do kina, do baru i wybrać się na codzienne zakupy. To niezawodny sposób na zderzenie się z naturalnym językiem w jego zwykłej, ulicznej formie. Ale to nie wszystko. Dzięki wyprawom dowiemy się, jak żyją mieszkańcy, co ich interesuje, jak reagują na konkretne wydarzenia i w jaki sposób dobierają słowa do sytuacji, okoliczności, miejsca, w którym przebywają.

Przyjemne z pożytecznym

Ale Wielka Brytania to nie jedyne miejsce, w którym można odbyć taki intensywny kurs. Dobrym pomysłem jest połączenie nauki z przyjemnością i wyprawa np. na Cypr lub na Maltę, gdzie – oprócz codziennych lekcji – mamy możliwość wylegiwania się na plaży, oglądania zabytków i korzystania z uroków słonecznego klimatu. W programie tego rodzaju wyjazdów znajdziemy więc nie tylko czas na pogłębianie umiejętności, ale także na integrację, zabawę, gry zespołowe, wycieczki i spacery. Takie obozy to doskonałe opcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Nie ma chyba lepszego sposobu na naukę swobodnego porozumiewania się w obcym języku i, jednocześnie, głęboki, relaksujący wypoczynek w pięknej scenerii.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.