Nauka języka angielskiego poprzez zabawę

11-08-2017, 06:46

Nauka języka obcego może być przyjemnością pod warunkiem, że wybierzemy atrakcyjne metody nauczania. Żmudne wkuwanie słówek lub reguł gramatycznych może zniechęcić nawet najbardziej zapalonego miłośnika języka. A przecież najskuteczniej przyswajamy nową wiedzę i umiejętności, gdy nie zauważamy procesu nauki, a uważamy go za zabawę. Wówczas nie tylko zapewniamy sobie rozrywkę i przyjemność, ale także z powodzeniem uczymy się. Dobór atrakcyjnych metod jest szczególnie ważny w przypadku nauczania dzieci, które nie potrafią długo skupić uwagi na jednym zagadnieniu, poszukują wciąż nowych bodźców i są bardzo chętne do zabawy.

Formami nauczania mogą być rozmaite gry i zabawy. W nauce słówek świetnie sprawdzi się klasyczne Memory lub domino. Starsze dzieci i osoby dorosłe mogą grać w gry bardziej złożone, wymagające operowania trudniejszymi strukturami gramatycznymi i dobrego rozumienia tekstu, np. w znane Monopoly lub Eurobusiness. Szybkiej reakcji językowej będą wymagały ustne gry słowne, a to świetnie stymuluje mózg do przyswajania nowych wiadomości. Dobrym pomysłem będzie także śpiewanie piosenek w języku angielskim, z wykonywaniem gestów, pokazywaniem, wykonywaniem figur. Nauka poprzez ruch jest bardzo skuteczna. Ciekawym zabiegiem dla starszych uczniów będzie także porównywanie tekstu piosenki w języku obcym i ojczystym (jeśli mamy taką możliwość) lub próby samodzielnego tłumaczenia. Formą relaksu i nauki jednocześnie jest z pewnością oglądanie filmów i czytanie w języku angielskim. Świetnym pomysłem będzie także zajmowanie się swoim hobby w obcym języku, np. czytanie artykułów lub wypowiedzi na forum, a także aktywne wypowiadanie się w formie pisemnej, np. wykorzystując media społecznościowe.

Warto rozpocząć naukę języka obcego w jak najmłodszym wieku. W ofercie wielu szkół językowych znajdzie się język angielski dla dzieci. Łódź to miasto, w którym znajduje się wiele profesjonalnych szkół, z bardzo wysoką skutecznością nauczania.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Executiumfot. Altumcodefot. CottonbroRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: