Najtańszy kurier nie zawsze jest najlepszy. 3 cechy dobrej firmy kurierskiej

15-09-2020, 08:31

Wybierając firmę, która świadczy usługi kurierskie, większość klientów kieruje się jedynie ceną. Choć jest to ważne kryterium, to nie jedyne, jakie powinniśmy stosować. Najtańszy kurier nie zawsze może okazać się optymalnym rozwiązaniem. Sprawdź, czym powinna charakteryzować się dobra firma kurierska.

  1. Tani kurier dowiezie paczkę na czas
  2. Dokumenty, zakupy i przesyłki paletowe
  3. Najtańszy kurier - atrakcyjny cennik i zwrot pobrań w 1 dzień
paczka kurier

Nie tylko ekonomia, ale i jakość - w przypadku przesyłek kurierskich ważny jest czas dostawy, możliwość przesłania każdego rodzaju paczki oraz nadania jej za pobraniem. Na te cechy zwracają uwagę głównie sprzedawcy z branży e-commerce, ale coraz częściej są one ważne również dla przeciętnych konsumentów.

Tani kurier dowiezie paczkę na czas

Wiele osób decyduje się na nadanie paczki kurierem ze względu na czas dostawy przesyłki. Podczas gdy listy polecone z Poczty Polskiej niekiedy docierają do odbiorców dopiero po kilku dniach, to przesyłki kurierskie zwykle są w podróży maksymalnie dwa dni, chociaż obecnie standardowy czas dostawy wynosi zaledwie jeden dzień. Realizacja usługi w tak krótkim czasie jest możliwa, ponieważ firmy kurierskie zatrudniają specjalistów ds. logistyki oraz posiadają sprzęt niezbędny do przewożenia przesyłek na duże odległości w krótkim czasie. Tani kurier, który ociąga się z dostarczeniem przesyłki, szybko straci klientów, nawet jeśli zaproponuje najniższe ceny na rynku.

Dokumenty, zakupy i przesyłki paletowe

Liczy się czas dostawy, ale również możliwość przesłania każdego rodzaju przesyłki. W zakresie usług kuriera powinno być więc nie tylko dostarczanie niewielkich przesyłek, np. kopert z dokumentami czy zakupów ze sklepu odzieżowego, ale również większych paczek. Dobrym przykładem są przesyłki paletowe, a więc takie, które zawierają towar ustawiony na palecie. W ten sposób przewożone są, np. opony, głównie do dużych samochodów, lub towary, których masa całkowita przekracza 50 kg.

Najtańszy kurier - atrakcyjny cennik i zwrot pobrań w 1 dzień

Kryterium ceny jest nierozerwalnie związane z wyborem firmy kurierskiej. Najtańszy kurier świadczy swoje usługi w oparciu o atrakcyjny dla klientów cennik, zawierający nie tylko ceny standardowych przesyłek, ale również przesyłek za pobraniem. Za przykład może służyć cennik DHL, dostępny na tanikurier.com. Wybierając przesyłkę za pobraniem warto też zwrócić uwagę na czas oczekiwania na zwrot środków. Obecnie standardem staje się zwrot pobrań w 1 dzień, a więc możliwość uzyskania swoich pieniędzy już w 24h po dostarczeniu przesyłki do klienta.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag kurier
To warto przeczytaćfot. Devire


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: