Najlepszy sposób na nudę podczas narodowej kwarantanny!

15-05-2020, 08:16

Czas spędzany w domach ze względu na panującą epidemię może być trudny, zwłaszcza dla osób, które prowadziły dotąd aktywny tryb życia. Sytuacja jest bardzo niepewna – trudno przewidzieć, jak długo będzie trwał powrót do normalności i czy okresy społecznej izolacji nie będą powtarzać się w najbliższych miesiącach. Z drugiej strony warto wykorzystać ten wyjątkowy czas, aby znaleźć ciekawe hobby. My proponujemy rękodzieło – tworzenie własnej biżuterii.

Dlaczego warto?

Ręczne przygotowywanie własnych bransoletek, wisiorków czy kolczyków to nie tylko sposób na nudę. Przynosi szereg innych praktycznych korzyści, które pomogą Ci w życiu zawodowym, ale i osobistym. Dzięki dobieraniu szklanych koralików do biżuterii i ich łączeniu rozwiniesz w sobie kreatywność, tak bardzo cenioną dziś na rynku pracy. Nauczysz się też cierpliwości i precyzji. Poza tym to zajęcie, które będzie źródłem satysfakcji – przygotujesz ozdoby dostosowane do Twojej osobowości, w ulubionym stylu, nie wspominając o tym, że będą one niepowtarzalne.

Od czego zacząć?

Aby szybko się nie zniechęcać, proponujemy rozpocząć od najprostszych rozwiązań. Zacznij od wykonywania bransoletek. Już tutaj masz kilka możliwości. Najłatwiejsze będą proste modele wykonane ze sznurka nylonowego. Są niezwykle popularne zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Możesz wzbogacić je niewielkim wisiorkiem lub małymi koralikami. Drugim popularnym rodzajem są bransoletki na gumce jubilerskiej. Do ich wykonania wystarczą drobne kamienie lub okrągłe kolorowe koraliki. Modele takie można ozdobić np. przekładkami lub chwostami. Warto pomyśleć również o wytwarzaniu biżuterii z rzemienia czy modeli na lince jubilerskiej. Szklane koraliki można nanizać również na drut pamięciowy. Niezwykle ważną kwestią jest też umiejętne łączenie poszczególnych elementów i nauka stosowania różnych rodzajów zapięć. Osoby bardziej zaawansowane mogą pomyśleć o beadingu – czyli pracy z drobnymi koralikami przy pomocy igły (krosna, szydełka) i specjalnych nici.

biżuteria dla pań

Gdzie kupić materiały do produkcji biżuterii?

Wygodnym rozwiązaniem przy kompletowaniu swojego zestawu do rękodzieła będą oczywiście zakupy on-line. Wiele niezbędnych akcesoriów bez problemu znajdziesz na popularnych portalach aukcyjnych. Warto jednak rozejrzeć się za sklepem specjalistycznym, w którym od ręki zamówisz wszystko, co niezbędne. Przykładem może być tutaj Korallo. W ofercie znajdziesz nie tylko koraliki do bransoletek (sprawdź tutaj: https://www.korallo.pl/koraliki-do-bizuterii), ale także szereg prefabrykatów, zawieszek, drutów, gumek, zapięć czy baz geometrycznych, które sprawią, że Twoje wyroby będą wyjątkowe.

Robienie własnej biżuterii może sprawiać mnóstwo frajdy. Materiały dla początkujących nie są drogie, a w internecie znajdziesz szereg tutoriali, które pomogą Ci zacząć. Kiedy nauczysz się podstawowych technik i wykształcisz swój styl, możesz pomyśleć o zaprezentowaniu swoich dokonań w internecie. To ciekawy pomysł na podreperowanie domowego budżetu. Pamiętaj, że na samym początku możesz otworzyć własny sklep internetowy i sprzedawać swoje dzieła bez rejestrowania działalności.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag biżuteria

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.