Najlepsze sklepy internetowe wg Money.pl i Wprost

22-11-2010, 10:33

Kontakt z polskimi sklepami internetowymi jest coraz łatwiejszy, więcej jest opcji płatności, a lojalni klienci mogą liczyć na lepsze warunki - wynika z rankingu sklepów internetowych przygotowanego przez portal Money.pl i tygodnik Wprost. Kolejny rok z rzędu raport pokazuje, w jaki sposób zmienia się e-handel w Polsce.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Badanie sklepów internetowych przeprowadzone zostało w okresie wrzesień-listopad 2010. Warunkiem uczestnictwa w rankingu była – podobnie jak w poprzednich latach - popularność sklepu wśród internautów. Z każdej kategorii monitorowanej w ramach Megapanelu, w kategorii e-commerce/sklepy wybrano po 15 sklepów, które w ciągu roku poprzedzającego badanie odwiedziła największa liczba osób. Sklepy oceniano według 60 kryteriów, podzielonych na 10 grup.

W porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem Money.pl i Wprost widać kilka nowych trendów, jakie pojawiły się w rodzimym e-handlu. Przede wszystkim coraz więcej liczących się e-sprzedawców stara się wyjść naprzeciw klientom i obok tradycyjnej sprzedaży wysyłkowej umożliwia osobisty odbiór zakupów – czy to we własnych punktach wydań, czy w partnerskich placówkach (wpływ na ten trend miał zapewne także rozwój ofert firm pocztowych i kurierskich).

Częściej niż przed rokiem sklepy decydują się dziś na przywiązanie klientów programami lojalnościowymi. Dziś ma je – w różnej formie – co trzeci badany sklep.

>>> Czytaj: Sprzęt nie zawsze jest tańszy w sieci

Dzięki systemom płatności internetowych w zdecydowanej większości sklepów można zapłacić nie tylko przelewem czy kartą – widać rosnącą popularność PayPala czy PayByNet. Na palcach jednej ręki policzyć można te sklepy, które trwają w modelu sprzedaży wysyłkowej za pobraniem. 

Widać też poprawę w dostępności konsultantów. Niemal zupełnie – jak ustalili dziennikarze Money.pl i Wprost - zniknęły placówki, które ograniczają się jedynie do możliwości kontaktu mailowego, standardem jest już numer telefonu, na który dodzwonić się można z telefonu komórkowego.

Ponad 40 procent sklepów bierze całość lub część kosztów połączeń na siebie – mają infolinie z puli numerów 0800 lub 0801. Błyskawicznie rośnie też wykorzystanie komunikatorów i czatów z konsultantami. Takim kanałem kontaktu dysponuje co trzeci z badanych sklepów. Widać też poprawę w jakości pracy konsultantów. Dziewięć na dziesięć pytań wysłanych mailem doczekało się odpowiedzi w ciągu jednego dnia, a pracownicy infolinii nie dawali się już tak łatwo podejść, jak w poprzednich latach.

Lista najlepszych sklepów przedstawia się następująco:

Elektronika i AGD

 1. komputronik.pl
 2. neo24.pl
 3. euro.com.pl

Zdrowie i uroda

 1. tagomago.pl
 2. perfumeria.pl
 3. i-apteka.pl, cefarm24.pl

Kultura i rozrywka

 1. gandalf.com.pl
 2. merlin.pl
 3. kolporter.pl

Sklepy wielobranżowe

 1. rockmetalshop.pl
 2. max24.pl
 3. toys4boys.pl

Podróże

 1. travelplanet.pl
 2. wakacje.pl
 3. esky.pl

Ranking Money.pl i Wprost można znaleźć pod adresem ranking.money.pl/2010

>>> Czytaj także: Młodzi chętnie robią zakupy w sieci


Źródło: Money.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.