Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Najlepsze biuro rachunkowe w Warszawie - jak wybrać?

17-05-2021, 07:26

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego w Warszawie to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza że na rynku można spotkać mnóstwo ofert biur rachunkowych, które zachęcają do współpracy. Warto zastanowić się zatem, jakie cechy powinno mieć dobre biuro księgowe, a także czym kierować się podczas wyboru tego najlepszego dla swojej firmy.

Doświadczenie w branży, w której działa przedsiębiorca

Bardzo istotne jest, aby biuro rachunkowe, wybrane dla danej firmy miało doświadczenie w branży, w której działa dane przedsiębiorstwo. Znajomość specyfiki działalności oraz trudności, z jakimi może borykać się dana firma, ułatwi rozwiązywanie problemów, ale także sprawi, że codzienna księgowość będzie prowadzona bardziej płynnie. Kluczowa jest także znajomość wszelkich przepisów podatkowych i księgowych, które mają odniesienie do danego rodzaju działalności.

Więcej: https://keep-going.pl/ksiegowosc-finanse/

biuro rachunkowe warszawa

Zakres świadczonych usług

Kolejnym istotnym punktem z całą pewnością jest zakres świadczonych usług. Dobrze, jeśli biuro rachunkowe nie ogranicza się tylko do podstawowych zadań z zakresu księgowości, ale świadczy także inne, szersze usługi dla biznesu. Przykładem może być m.in. prezentowanie przedsiębiorcy przed urzędami, obsługa kadr i płac, rejestracja spółek czy też doradztwo. Szeroki zakres usług biura rachunkowego to większa elastyczność i wszechstronność. Plusem są także usługi dodatkowe, które dotyczą nie tylko zagadnień stricte księgowych. Przykładem takich usług dodatkowych w biurze Keep Going Group mogą być:

  • doradztwo marketingowe,
  • dostęp do narzędzi online,
  • dostęp do sieci partnerskiej,
  • zniżki na szkolenia,
  • udostępnienie wzorów dokumentów i formularzy,
  • wsparcie w zakresie RODO.

Wszystkie te możliwości sprawiają, że przedsiębiorca nie musi szukać podobnych usług u innych partnerów biznesowych.

Kontakt z biurem i przekazywanie dokumentów

Dla każdego przedsiębiorcy przepływ informacji w swojej firmie jest kluczowy. Dlatego też wybierając biuro rachunkowe, należy sprawdzić, jak wygląda przepływ dokumentów w danej jednostce. Biuro rachunkowe powinno być elastyczne w tym zakresie i dostosować się do preferencji przedsiębiorcy. Zatem świadczące usługi biuro, powinno pozwalać na dostarczanie dokumentów online, ale także na odbiór osobisty. Podobnie sytuacja powinna wyglądać w kwestii kontaktu.

Przed podpisaniem umowy z danym biurem dobrze jest też spotkać się z księgowym i sprawdzić, czy nadaje się na tych samych falach, rozumie się nawzajem i czy księgowy/-a potrafi różne zawiłości wytłumaczyć w zrozumiały sposób.

Ubezpieczanie od odpowiedzialności cywilnej

Biuro rachunkowe powinno zapewniać także bezpieczeństwo swoim klientom. Dlatego też warto wybierać tych usługodawców, którzy posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. To gwarancja bezpieczeństwa oraz tego, że w przypadku konieczności zapłaty odszkodowania, jego kwota zostanie pokryta z puli ubezpieczenia.

Czy cena jest ważna?

Nie od dziś wiadomo, że każdy przedsiębiorca dąży do ograniczenia wydatków, jakie ponosi jego firma. Jednakże warto pamiętać, że niska cena często idzie w parze z ograniczonym czasem jaki księgowość poświęci na daną firmę. Niska opłata to często również mniejsze doświadczenie i wiedza. 

Źródło: Keep Going Group


Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag Warszawatag nolstag nolhtag biuro rachunkowe


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031