Najlepsze aplikacje mobilne na Euro 2012

08-06-2012, 13:38

Mistrzostwa piłkarskie to ogrom informacji na temat odbywających się spotkań oraz piłkarzy, które możemy śledzić także na komórkach. Wielu kibiców odwiedzi w czasie Euro 2012 nowe miejsca, których uroki pomogą odkryć mobilne narzędzia dla smartfonów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przy okazji Euro powstało wiele narzędzi, które umożliwiają śledzenie najnowszych wydarzeń, a także ułatwiają zwiedzanie największych polskich miast. Większość programów jest jednak dość słabej jakości, dlatego w zestawieniu Dziennika Internautów skupiliśmy się tylko na najlepszych aplikacjach, które warto mieć w swoim smartfonie.

Polish Guide - pomoc w planowaniu pobytu i rozrywki

Jedną z najlepiej przygotowanych aplikacji jest Polish Guide (dostępne dla iOS oraz Androida), które już po pierwszym uruchomieniu tłumaczy, że jest "osobistym przewodnikiem po Polsce podczas Euro 2012". Po wybraniu języka do pamięci telefonu pobierane są mapy oraz informacje na temat najciekawszych dla kibiców miejsc. Oznacza to, że z programu możemy później korzystać już bez konieczności łączenia się przez mobilny internet.

Narzędzie Polish Guide
fot. - Narzędzie Polish Guide
Dla użytkowników przygotowano możliwość zalogowania się do usługi z wykorzystaniem konta na Facebooku, ale również stworzenia osobnego profilu, gdzie zapisywane będą informacje na temat preferowanych aktywności oraz oczywiście ulubionych drużyn. Jeśli pominiemy krok tworzenia konta, "Rekomendator" wbudowany w Polish Guide i tak poprosi o wprowadzenie m.in. długości pobytu oraz miejscowości, które chcemy odwiedzić.

Po przejściu stosunkowo długiego kreatora konfiguracji wreszcie uzyskujemy dostęp do samego narzędzia. Program wykonano bardzo schludnie, a najważniejsze informacje pogrupowano w czterech zakładkach:

  • PG - strona główna z dodatkowym menu rozwijanym;
  • My Trip - z dokładnym planem podróży (wymaga zalogowania);
  • Wyniki - z łatwym dostępem do aktualnej liczby punktów zdobytych przez każdą drużynę;
  • Narzędzia - znajdziemy tu aktualne kursy walut, numery alarmowe, a nawet listę popularnych zwrotów w języku polskim oraz informacje o darmowych punktach Wi-Fi w pobliżu.
Do najważniejszych informacji uzyskamy dostęp od razu z ekranu głównego, gdzie możemy śledzić m.in. aktualne doniesienia z piłkarskiego świata czy w łatwy sposób uzyskać listę miejsc wartych zwiedzenia (bądź mapę z zaznaczonymi punktami). Jest to zdecydowanie najlepsze narzędzie przygotowane w związku z Euro 2012, jakie mieliśmy okazję testować, zatem gorąco zachęcamy do jego instalacji.

Check-in Poland - obcokrajowcy, łączcie się

Narzędzie Check-in Poland (dostępne dla iOS oraz Androida) przygotowało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które chce umożliwić obcokrajowcom odnajdywanie osób swojej narodowości w Polsce. Ma to ułatwić im zaaklimatyzowanie się naszym kraju, a także poznawanie nowych osób o podobnych zainteresowaniach.

Narzędzie Check-in Poland
fot. - Narzędzie Check-in Poland
Chceck-in Poland nie uruchomimy bez stworzenia wcześniej specjalnego konta, bądź zalogowania się przez Facebooka. Proces przebiega na szczęście bardzo sprawnie i już po chwili naszym oczom ukazuje się aplikacja z mapami oraz zaznaczonymi na niej punktami, gdzie znajdują się mieszkańcy innych państw. Przy każdym z punktów dodatkowo wyświetlana jest liczba, która powiadamia o ilości osób innej narodowości.

Bez konieczności przemieszczania się możemy również uruchomić czat, gdzie porozmawiamy z osobami wykorzystującymi aktualnie program. Tutaj pojawia się jednak pierwsza trudność, gdyż samo narzędzie nie jest obecnie zbyt popularne, a w czasie jego testowania w żadnym z warszawskich miejsc nie pojawiły się informacje nawet o jednym obcokrajowcu. 

W programie łatwo przejrzymy jednak najważniejsze numery ratunkowe czy sprawdzimy aktualne informacje publikowane przez MSZ. Jeśli jednak oczekujemy bardziej rozbudowanego przewodnika, warto skorzystać ze wspomnianego wcześniej Polish Guide.

Oficjalna aplikacja UEFA na Euro 2012 nie grzeszy stabilnością

Jedną z najlepiej przygotowanych do Euro 2012 aplikacji jest oczywiście oficjalne narzędzie od UEFA (do pobrania dla iOS oraz Androida). Program zdecydowanie najczytelniej spośród testowanych narzędzi informuje o zbliżających się spotkaniach. Wiadomości nie przegapimy, nawet jeśli wyłączymy program - wyświetli on specjalne powiadomienia w technologii push.

Oficjalna aplikacja UEFA na Euro 2012
fot. - Oficjalna aplikacja UEFA na Euro 2012
Narzędzie nie wymaga tworzenia konta, a jedynie wskazania drużyny, której kibicujemy. Program działa bardzo sprawnie, a między najważniejszymi informacjami przełączymy się, wykorzystując proste gesty standardowe dla aplikacji mobilnych.

Żądni większej ilości danych mogą wybrać przycisk menu, który umożliwia dostęp do działu "Wiadomości i zdjęcia" oraz "Centrum wideo". W przypadku tego ostatniego całość podzielona została na część płatną i darmową. Na szczególną uwagę zasługuje jednak dział wiadomości, gdzie znajdziemy masę aktualnych treści prezentowanych w przejrzystej formie.

Warto zwrócić również uwagę na "Lokalizator", który podobnie jak niemal wszystkie narzędzia w zestawieniu, umożliwia łatwe odnalezienie drogi na stadion. Nie zabrakło także informacji o najważniejszych punktach użyteczności publicznej, których jednak nie możemy w łatwy sposób filtrować.

Użytkownicy skarżą się też w komentarzach na Google Play, że program działa niezbyt stabilnie, a w przypadku niektórych nowych smartfonów zupełnie się nie uruchamia. Podczas testów Dziennika Internautów narzędzie nie sprawiało jednak żadnych problemów.

Onet Euro - dla żądnych informacji 

Osoby, które na czas Euro nie wybierają się poza swoje miasto, powinny skupić się na narzędziach informacyjnych. Program, który dostarcza wyłącznie najświeższe doniesienia dotyczące rozgrywek, przygotował serwis Onet (narzędzie dostępne dla iOS, Androida oraz Windows Phone 7).

Narzędzie Onet Euro
fot. - Narzędzie Onet Euro
W aplikacji można śledzić oczywiście wyłącznie informacje przygotowywane przez Onet, jednak dla kibiców stworzono także dział "wiedza o Euro", gdzie każdy może przejrzeć dodatkowe informacje na temat wybranych drużyn czy piłkarzy. Podczas śledzenia rozgrywek przed telewizorem nic nie powinno więc nas zaskoczyć.

W programie Onet Euro nie mogło zabraknąć także sekcji "Statystyki", gdzie sprawdzimy aktualne wyniki sportowe czy czas pozostały do nadchodzących rozgrywek. Aplikacja informuje również o aktualnych wydarzeniach, wykorzystując powiadomienia push, a zatem najświeższe wiadomości nie powinny nas ominąć, nawet gdy narzędzie będzie działało w tle.

KOKO Euro Spoko - rozrywka już na telefonie

Na kibiców, którzy chcą doświadczyć odrobiny rozrywki, wykorzystując aplikację mobilną, czeka prosta gra KOKO Euro Spoko dostępna dla Androida. Narzędzie wymaga jednak od użytkowników odrobiny talentu muzycznego i znajomości niewątpliwego hitu Euro 2012.

Gra KOKO Euro Spoko
fot. - Gra KOKO Euro Spoko
KOKO Euro Spoko polega na kolejnym wskazywaniu obrazków, które odpowiadają słowom piosenki. Jeśli będziemy to robili dostatecznie szybko, melodia płynąca z głośników telefonu będzie płynna i zdecydowanie wpisze się w atmosferę mistrzostw.

Zniechęcić już po jakimś czasie może jednak bardzo prosta fabuła gry, która ogranicza się do jednego ekranu. Również przygrywająca przez dłuższy czas melodia "Koko" może mieć negatywny wpływ na psychikę, a napięcie tego typu najlepiej rozładować nie inaczej, jak przez sport.

Czytaj także: Mecz Polska - Grecja w internecie za darmo


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.