Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Najlepsza agencja copywriterska - jak ją wybrać?

11-10-2021, 10:31

Tworzenie wartościowych treści to podstawa w przypadku content marketingu, można wykorzystać je na wiele sposobów do promowania oferowanych produktów, usług czy firmy. Wyłącznie za pomocą merytorycznych, ciekawych i unikalnych treści można przyciągnąć klientów. Konkurencja na rynku jest ogromna, dlatego trzeba postawić na specjalistyczne treści. Content marketing dotyczy realizacji podcastów, materiałów wideo, infografik, ale też szeregu usług związanych z pismem: tekstów do ebooków, treści na firmową stronę internetową, artykułów blogowych itd. Można oczywiście szukać freelancera, który zajmuje się na co dzień pisaniem tekstów lub postawić na współpracę z profesjonalną agencją copywriterską.

W poszukiwaniu dobrej agencji copywriterskiej

Agencja copywriterska to świetna alternatywa dla copywritera na etacie, można zaoszczędzić sporo pieniędzy. W przypadku outsourcingu możliwe staje się przebieranie w ofertach, płacenie za pojedynczy tekst lub konkretną liczbę znaków. Nie ma znaczenia to, ile tekstów się zleca, bo agencja dysponuje niemałym zapleczem, dużymi mocami przerobowymi. Zlecenia w dowolnej ilości zostaną szybko wykonane przez sprawdzonych copywriterów, w zależności od potrzeb zleceniodawcy. Zaletą tego rozwiązania jest też różnorodność tekstów. Nie trzeba ponosić wysokich kosztów zatrudnienia pracownika ani zapewniać mu stanowiska pracy. Znika konieczność kontrolowania copywritera, płacenia mu za nadgodziny.

Content Marketing i SEO

Zaletą niektórych agencji content marketingowych jest posiadanie specjalistów od SEO, którzy potrafią zaplanować artykuły pod obence trendy związane z wyszukiwaniem konkretnych słów kluczowych w Google. Agencje, takie jak Warszawska Grupa Mediowa, realizują artykuły i inne formy content marketingu w oparciu o dokładną analizę wyszukiwanych haseł oraz ich trudności do wypozycjonowania. Pozwala to w prosty i szybki sposób dotrzeć ze swoimi treściami do potencjalnych klientów i zbudować wizerunek eksperta.

Więcej: https://warszawskagm.pl/content-marketing/

Z usług agencji można skorzystać w dowolnym momencie, a wszystkie formalności są ograniczone do minimum. Istotne jest to, aby pracujący dla niej copywriterzy mieli doświadczenie w pisaniu tekstów z wybranej tematyki. To właśnie na podstawie firmowej strony internetowej, stanowiącej wizytówkę, można dokonać pierwszej selekcji. Przeglądając teksty, łatwo sprawdzić charakter treści i ich jakość. Upewnić powinno się, czy agencja copywriterska realizowała już zlecenia dla konkretnej branży.

Na co zwracać uwagę przy wyborze agencji copywriterskiej?

Zanim podpisze się umowę z agencją copywriterską, należy ją przetestować, czyli zlecić napisanie tekstu próbnego. Jest to najlepszy sposób na sprawdzenie jej możliwości i umiejętności copywriterów. Będzie można zweryfikować wstępnie między innymi jakość współpracy. Jeśli zlecony tekst spełni oczekiwania, to można powierzyć agencji realizację całego zlecenia. Istotne będzie to, aby pisaniem kolejnych treści zajęła się osoba, która napisała tekst próbny. Jeśli agencja copywriterska wyśle klientowi tekst z błędami, to w kolejnych również mogą się one pojawić. Kreatywność agencji content marketingu także ma znaczenie. Powinna sama zaproponować coś od siebie, zrobić dobry research, podsunąć pomysły na tematy oraz zapewnić fachowe doradztwo, indywidualne podejście oraz dbałość o najdrobniejsze szczegóły.

Ostatnie artykuły:

fot. WWF