Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Najczęstsze błędy w CV - sprawdź czego się ustrzec

21-06-2019, 15:06

Poszukując nowej pracy, to CV stanowi twoją wizytówkę. Jest najważniejszym elementem na wstępnym etapie rekrutacji. Jeśli zostanie nieprawidłowo przygotowane, zamknie kandydatowi drzwi do spotkania z pracodawcą i możliwości zaprezentowania swoich umiejętności. Zobacz, jakie są najczęstsze błędy w CV i sprawdź, czego się ustrzec.

cv

Błędy w CV

Obecnie istnieje wiele możliwości na znalezienie pracy. Popularne są serwisy z ogłoszeniami o pracę takie jak aplikuj.pl. Dzięki nim kandydat może złożyć aplikację o pracę bez wychodzenia z domu. Wiele osób popełnia jednak kardynalne błędy już na samym początku ubiegania się o pracę, przez co jej poszukiwanie jest nieskuteczne.

Jakie najczęstsze błędy popełniamy w CV?

Zobacz kilka najczęstszych błędów popełnianych w CV:

  • Brak spersonalizowania CV - wysyłasz takie samo CV do każdego pracodawcy? Ubiegasz się o stanowisko handlowca, ale w swoich dokonaniach uwypuklasz umiejętności księgowego? To nie może się dobrze skończyć.  
  • Niezachowanie standardów konstrukcji CV - wygląd Curriculum Vitae ma określone zasady. Jeśli się do nich nie zastosujesz, rekruterzy od razu wyrzucą twoje CV do kosza.
  • Nie załączanie listu motywacyjnego - jeśli pracodawca wyraźnie wskazuje, aby do CV dołączyć również list motywacyjny, nie możesz pominąć tego warunku.  
  • Dokument w formacie doc. lub docx - niestety jeśli wysyłasz CV w wymienionych formatach edytora tekstowego Microsoft Office musisz liczyć się z faktem, że ktoś otworzy dokument w nowszej lub starszej wersji programu przez co użyte formatowanie całkowicie zaburzy czytelność. Lepszym rozwiązaniem będzie zapisanie CV w formacie PDF.
  • Literówki i błędy językowe - CV to oficjalny dokument. Nie wolno pisać go “na kolanie”. Literówki czy popełnione błędy językowe, a nawet ortograficzne świadczą na niekorzyść kandydata. Rekruter lub pracodawca otrzymuje jasny przekaz, że CV zostało sporządzone niechlujnie. Jeśli już pierwszą rzecz wykonałeś źle, czy pracodawca da ci kolejną szansę? Raczej nie.

Jak unikać błędów w CV?

Po pierwsze bardzo starannie przygotuj CV, daj sobie sporo czasu na jego budowę i uzupełnienie o potrzebne informacje. Po drugie, wzorów i porad, jak napisać CV jest w internecie bardzo dużo i warto z tej darmowej wiedzy korzystać. Lepiej poświęcić chwilę więcej, aby szansa na wymarzoną, dobrze płatną pracę nie przeszła nam koło nosa. Bo chyba każdy pracownik chce dobrze zarabiać, prawda? Niezależnie w którym mieście poszukujesz pracy warto sprawdzić artykuł "Ranking zarobków - ile zarabia się w Katowicach?" i porównać potencjalne wynagrodzenie.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Ostatnie artykuły:


fot. Huaweifot. DALL-Efot. vecstockfot. Freepikfot. Mike Bird