Najciekawsze monety Skarbnicy Narodowej, upamiętniające wydarzenia z polskiej historii - nasza opinia

28-10-2020, 07:54

Polski dystrybutor numizmatów ma w swojej ofercie wiele okazów wydanych w celu uhonorowania ważnych bitew, które zmieniły los świata. Na ich zakup decydują się profesjonalni kolekcjonerzy oraz osoby interesujące się historią. Warto wiedzieć, które wydarzenia zainspirowały twórców do stworzenia nietypowych numizmatów.

Moneta upamiętniająca rocznicę Bitwy Warszawskiej

Platerowany dwudziestoczterokaratowym złotem numizmat, należący do serii „Józef Piłsudzki. Droga do Niepodległości”, posiada oryginalny Certyfikat Autentyczności. Podobnie jak inne okazy tworzące unikatową kolekcję, wykonano go za pomocą tradycyjnej metody medalierskiej. Autorem serii jest Robert Kotowicz. Jego numizmaty posiadają najwyższą jakość menniczą cenioną przez hobbystów numizmatyki. Medale te często kupowane są przez klientów chcących podarować bliskim interesującym się historią nietypowy prezent. Złoty medal należący do limitowanej serii ozdobiono wizerunkiem Józefa Piłsudskiego na tle wojska, dumnie unoszącego w geście tryumfu polską flagę. Na awersie umieszczono również napis upamiętniający Bitwę Warszawską. Rewers monety zdobi natomiast podobizna polskiego marszałka siedzącego na swojej ukochanej kasztance. Na numizmacie umieszczono symbol polskiej formacji zbrojnej w okresie II RP.

Moneta, upamiętniająca zbrodnię katyńską

Platerowany dwudziestoczterokaratowym złotem próby 999/1000 medal o lustrzanym stemplu charakteryzuje się najwyższą jakością menniczą. Dołączona jest do niego specjalna karta historyczna i oryginalny Certyfikat Autentyczności. Numizmat zaprojektowali Andrzej i Roussana Nowakowscy. Awers medalu zdobi obraz lasu katyńskiego oraz wizerunek generała Mieczysława Smorawińskiego zamordowanego przez oddziały NKWD. Na monecie umieszczono również napis: „Kozielsk, Starobielsk, Ostaszków”, nawiązujący do miejsca zbrodni polskich elit. Dopełnienie projektu stanowi orzeł z przestrzeloną tarczą Amazonek. Na awersie medalu umieszczono symbol Wojska Polskiego na tle Krzyża Walecznych. W otoku znajduje się natomiast symboliczny obraz nawiązujący do walk wojennych. Awers został opatrzony również tytułem całej serii.

W ofercie Skarbnicy Narodowej dostępnej na stronie internetowej https://www.skarbnicanarodowa.pl/polska-numizmatyka znaleźć można wiele numizmatów wykonanych w celu upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych. Warto zapoznać się z dokładnymi informacjami na temat poszczególnych okazów i pomyśleć o zakupie oryginalnych wyrobów.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag monety
To warto przeczytać


fot. sdecoret


fot. elenabsl
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: