Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Najbardziej obiecujące startupy w programie Security Startup Challenge

19-08-2015, 09:17

Ogłoszono zwycięzców programu akceleracyjnego Security Startup Challenge, mającego na celu identyfikację i wspomaganie nowych talentów w branży cyberbezpieczeństwa.

Security Startup Challenge (SSC) to akcelerator zrealizowany przez Kaspersky Lab we współpracy z liderami branży inwestycyjnej – Mangrove Capital Partners oraz ABRT Venture Fund. W trakcie trzech miesięcy SSC dostarczył wiedzę biznesową założycielom 23 startupów działających w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i obszarach pokrewnych, takich jak technologie finansowe, służba zdrowia, branża mobilna, Internet Rzeczy czy rozwiązania chmurowe.

Uczestnicy programu SSC 2015 mieli możliwość zbadania najgorętszych trendów w zakresie cyberbezpieczeństwa, stworzenia planu działania dotyczącego rozwoju swoich projektów, przyciągnięcia pierwszych użytkowników i klientów, zebrania i przeanalizowania rzeczywistych komentarzy z rynku, udoskonalenia produktów, zbadania konkurencji i zaplanowania finansowania startupu.

Zespoły uczestniczące w programie pracowały zdalnie, a ich postęp był monitorowany co tydzień przez ekspertów i mentorów startupów, wśród których znajdowali się doświadczeni przedsiębiorcy oraz inwestorzy. Uczestnicy mieli także do dyspozycji dwa bootcampy zorganizowane przez PricewaterhouseCoopers w Luksemburgu.

Podczas wielkiego finału, który odbył się 13 sierpnia w MIT w Bostonie, komitet sędziowski wyłonił zespoły reprezentujące najbardziej obiecujące startupy, które zademonstrowały najbardziej znaczące usprawnienia w swoich projektach podczas SSC 2015:

  • Pierwsze miejsce, 50 000 dolarów oraz wsparcie po zakończeniu programu zdobył zespół Excalibur. Firma ta zapewnia przezroczyste uwierzytelnianie dla każdego systemu, takiego jak PC/Mac/strona internetowa. Celem tego projektu jest wyeliminowanie konieczności stosowania haseł dzięki zastosowaniu telefonu jako narzędzia uwierzytelniania.
  • Drugie miejsce i 20 000 dolarów powędrowały do zespołu Pipe, autora usługi bezpiecznego transferu plików między przeglądarkami internetowymi bez ograniczeń w rozmiarze przesyłanych danych.
  • Trzecie miejsce i 10 000 dolarów przypadły dwóm zespołom – Cyber DriveWare oraz ZeroDB. Pierwszy startup oferuje przedsiębiorcom oraz infrastrukturom krytycznym ochronę przed atakami zakłócającymi działalność realizowanymi za pośrednictwem szkodliwego oprogramowania. Drugi zespół zaprezentował bazę danych typu end-to-end, która nie wymaga przesyłania danych ani kluczy do serwera.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Kaspersky Lab