Nadmorski klimat w stylu Hamptons

23-06-2021, 10:28

Ciepły piasek, powiew nadmorskiej bryzy i promienie słońca prześwitujące przez słomkowy kapelusz przywodzą na myśl przyjemne, błogie wakacje. A gdyby tak przenieść odrobinę błogiego, morskiego klimatu do mieszkania czy domu tak, aby cieszyć się nim przez cały rok? Styl Hamptons wywodzi się z nadmorskiego kurortu, położonego na wschodnim wybrzeżu Long Island. Miejscowa aranżacja wnętrz to połączenie minimalizmu i wygody z willową elegancją. Ważna jest naturalność i wysoka jakość używanych surowców. Projekty wnętrza inspirowane rezydencjami w Hamptons łączą w sobie prostotę, praktyczność użytkowania i niewymuszoną elegancję.

Zrób więcej miejsca!

Wnętrza w stylu Hamptons kochają dużą przestrzeń, można by rzec – im więcej przestrzeni, tym lepiej. Wysokie sufity i ściany pokryte oknami pozwalają naturalnemu światłu wpadać do środka. Aby stworzyć podobny klimat w mieszkaniu, projektanci wnętrz radzą, aby zrezygnować z ciężkich zasłon i firan, a także odsłonić jak największą powierzchnię okien. Taki zabieg nie tylko sprawi, że mieszkanie czy dom staną się jaśniejsze, ale również optycznie powiększy pomieszczenia.

Aranżacja wnętrz utrzymana w minimalistycznym klimacie pozwala na uzyskanie dodatkowej przestrzeni. W domach w stylu Hamptons nie uświadczy się zbędnych bibelotów i ozdób – nawet dekoracje są wyważone i funkcjonalne. Łatwo przenieść ten element do własnych czterech ścian i zamiast wielu drobiazgowych ozdób, zdecydować się na jedną – większą (np. szklane naczynie z białą świecą lub spory, porcelanowy wazon).

Wszystkie odcienie bieli

Projekty wnętrza w stylu Hamptons obejmują paletę delikatnych, przytłumionych barw. Najczęściej stosowana jest półmatowa lub matowa śnieżna, lub kremowa biel, a także różne odcienie nadmorskiego piasku i kości słoniowej. Pomysłowy architekt wnętrz wykorzysta również bielone drewno do pokrycia ścian i sufitów, a jeśli jest to możliwe – odsłoni elementy konstrukcyjne, takie jak belki sufitowe, czy więźba dachowa.

Choć paleta barw w stylu Hamptons wydaje się dość wąska, projektanci wnętrz doskonale wiedzą, jak wydobyć z niej to, co najlepsze. Zgaszone i delikatne kolory ścian oraz mebli zestawiają z mocno kontrastującymi dodatkami w kolorze szafiru, ultramaryny, turkusu, odcieniach niebieskiego i błękitu, a nawet czerwieni.

Aranżacja wnętrz z użyciem naturalnych surowców

Naturalne surowce są podstawowym elementem wystroju domów. Projektowanie wnętrz inspirowanych nadmorskim klimatem wykorzystuje między innymi drewno bielone oraz deski w naturalnym odcieniu. Wykładane są nimi podłogi, ściany i sufity – co więcej, większość mebli stanowiących wyposażenie, wykonana jest z drewna.

Przemyślana aranżacja wnętrz nadaje przestrzeni nienachalnego luksusu, tym samym czyniąc ją niezwykle komfortową. Styl Hamptons to również kuszące miękkością meble wypoczynkowe w jasnych, bazowych kolorach. Zarzucony na oparcie pled, wiklinowy stolik czy duże poduszki w kontrastowym kolorze nadadzą wystrojowi charakteru.

W projektowaniu wnętrz w tym stylu kładzie się również nacisk na zielone akcenty w postaci żywych roślin. Świetnie sprawdzą się palmy, figowce, paprocie czy monstera. Innymi surowcami, jakie warto wykorzystać w aranżacji jest juta i trawa morska, a także szkło, len i wiklina. Zdarza się, że architekt wnętrz przełamuje minimalizm wystroju galeriami ściennymi, wypełnionymi grafikami lub zdjęciami.

Artykuł powstał przy udziale:
Tissu.pl - Architekci Wnętrz i Domów, 00-582 Warszawa, Al. Szucha 2/4 lok. 24, +48 512 122 220

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag nowptag nolstag Hamptonstag aranżacja wnętrz

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.