Na USB 3.0 jeszcze poczekamy

08-04-2010, 06:59

I to ponad półtora roku. Tyle bowiem czasu Intel chce czekać z przyjęciem nowego rozwiązania. Firma chce bowiem je wprowadzić, dopiero gdy Microsoft zaprezentuje nowy system operacyjny.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


USB 3.0, zapewniający nawet 10-krotnie szybszy transfer danych od wersji 2.0, pojawi się nie wcześniej niż pod koniec 2011 roku. Powodem jest decyzja Intela, największego producenta procesorów na świecie - podaje CNET News. Firma poinformowała, że rozpocznie wsparcie dla USB 3.0, dopiero gdy na rynku pojawi się kolejna wersja systemu operacyjnego Windows. A tej rynek spodziewa się właśnie w drugiej połowie 2011 roku.

Gdy w 2001 roku przedstawiony został USB 2.0, Intelowi adopcja tego rozwiązania zajęła rok. Teraz okres ten może wynieść nawet 2,5 roku, gdyż USB 3.0 został zaprezentowany w maju zeszłego roku.

Intel nie potwierdza, ale i nie zaprzecza tym doniesieniom. W oficjalnym komunikacie podkreślono, że firma jest zadowolona z rosnącej liczby urządzeń obsługujących USB 3.0 i poświęca przyjęciu tego rozwiązania wystarczająco dużo czasu.

Dopóki amerykańska firma nie zacznie produkować procesorów zapewniających obsługę nowej wersji, nie ma co liczyć na upowszechnienie tego rozwiązania, a także na spadek cen. Popyt na urządzenia z USB 3.0 będzie bowiem skutecznie ograniczony - konsumenci nie będą raczej skłonni do wydawania pieniędzy na coś, co jeszcze przez półtora roku im się nie przyda. Poza tym za te kilkanaście miesięcy ceny zapewne spadną.

Tymczasem nowy typ złącza przyjęła już firma Gigabyte. Jak podał Dziennik Internautów, pod koniec marca br. firma ta sprzedała już ponad milion płyt głównych zapewniających wsparcie dla USB 3.0. Henry Kao, Senior Vice President, Motherboard Business Unit, GIGABYTE Technology Co. Ltd., podkreślił, że szybkie przyjęcie tego rozwiązania jest częścią strategii firmy.

>> Czytaj więcej: Gigabyte sprzedał milion płyt głównych z USB 3.0 


Źródło: CNET News


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.