Na czym polega ocieplenie pianką poliuretanową?

27-05-2017, 10:33

Ocieplenie budynku jest niezwykle ważną kwestią. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów i poprawna technika wykonania pozwala zdecydowanie zmniejszyć koszty ogrzewania. Obecnie najbardziej popularnymi materiałami służącymi do termoizolacji budynków są wełna mineralna i styropian. Na rynku pojawia się jednak wiele nowoczesnych metod, które sprawdzają się znacznie lepiej niż tradycyjne sposoby ocieplania.

Jednym z nowocześniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań jest ocieplenie pianką poliuretanową. Metoda ta polega na zmieszaniu specjalnych środków chemicznych i nałożeniu ich na powierzchnię, na której tworzą one warstwę ochronną. Jest to całkowicie neutralne dla środowiska. Materiały te również nie uczulają. Są w pełni nietoksyczne i bezwonne. Dzięki temu pianki takie są w pełni bezpieczne dla domowników, a także dla zwierząt.

Piany poliuretanowe nadają się do ocieplania zarówno całych budynków, jak i pojedynczych pomieszczeń. Jest to uniwersalna metoda. Pianka taka nie przepuszcza zimnego powietrza, a ponadto nie nagrzewa się w lecie. Chroni więc zarówno przed chłodem, jak i upałem. Trwałość pianki stoi na bardzo wysokim poziomie, o którym nie można mówić przy innych, tradycyjnych metodach termoizolacji. Nie ulega ona zniszczeniu tak szybko, jak na przykład wełna czy styropian. Bardzo ważne jest również to, że cechuje się odpornością na grzyby, a ponadto nie jest niszczona przez szkodniki.

Ewidentnie zaletą techniczną pianki poliuretanowej jest jej łatwa instalacja. Zapewnia ona w stu procentach pełną szczelność. Jest ona również odporna na wilgoć, dzięki czemu jej właściwości nie ulegają pogorszeniu.

Piany poliuretanowe stają się coraz bardziej popularne na rynku, dzięki czemu ich cena również stopniowo maleje. Warto jednak zainwestować w tak nowoczesną technologię, aby cieszyć się przez długie lata najwyższą jakością.

 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą oferującą ocieplanie pianką Compact Izolacje.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: