Na co zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora?

26-10-2018, 15:00

Gdy zależy nam na optymalnej, przyjemnej temperaturze w domu i to niezależnie od pogody, klimatyzacja będzie strzałem w dziesiątkę. Jej głównym celem jest zapewnienie przyjemnego mikroklimatu, który sprzyja naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Jeszcze do niedawna kojarzyła się głównie z biurami, sklepami i miejscami publicznymi. Obecnie coraz częściej spotkamy ją w mieszkaniach i domach.

mat partnera

Fot. fotolia.com, 203570187 | Autor: maru54

Główną funkcją klimatyzatora jest utrzymywanie pożądanej temperatury w pomieszczeniu. Oprócz tego eliminuje on nadmiar wilgoci, skutecznie przeciwdziałając powstawaniu pleśni i grzybów. Najprościej ujmując, sposób działania klimatyzacji polega na wymianie powietrza w pomieszczeniu. Przy jej zakupie należy pamiętać, aby celować w produkty nowoczesne. Ich obsługa jest zdecydowanie prostsza i wygodniejsza niż w starych modelach. Zaawansowana elektronika powoduje, że bez problemu ustawimy idealną temperaturę w każdym pomieszczeniu. Jeżeli obawiamy się wysokiej ceny, zwróćmy uwagę na fakt, że jest to jednorazowa inwestycja. A przecież jakość powietrza, którym oddychamy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Z tego względu należy wybierać zaufane marki, najlepiej u firm działających na rynku już od wielu lat, np. Waso Klimatyzacja. Stawiajmy więc na specjalistów w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji, którzy zapewniają również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

I tutaj dochodzimy do drugiej kwestii, na którą trzeba zwrócić uwagę. Kupując klimatyzator, musimy pamiętać, że konieczna będzie jego regularna konserwacja. Jest to bardzo istotne, ponieważ system będzie narażony na intensywną eksploatację. Według specjalistów najlepiej serwisować klimatyzację nawet dwa razy do roku. Najlepszym sposobem jest wykonywanie konserwacji raz w okresie wiosennym, a drugi raz na przełomie jesieni i zimy. Powodów, dla których warto zadbać o taką regularność, jest wiele. Przede wszystkim w filtrach gromadzi się brud stanowiący pożywkę dla bakterii, grzybów i drobnoustrojów. Najgorszym typem są bakterie Legionella, które prowadzą do rozwoju poważnych schorzeń płuc. Wraz z przepływem powietrza, mogą docierać do naszego organizmu wraz z wdychanym tlenem. Właśnie dlatego konserwacja urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych jest tak ważna.

Sprawdź stosunek ceny do jakości usług 

To nie jedyny powód. Działanie klimatyzatora powoduje również oblodzenie parownika, sprawiając, że jego praca staje się o wiele mniej efektywna. W wyniku tego sprzęt szybko się zużywa i psuje. Naprawa nie jest łatwą sprawą i zazwyczaj bardziej opłaca się zakup nowego systemu. Za to regularny serwis może spowodować nawet, że przedłużymy żywotność naszego urządzenia aż do 10 lat. Jak widać, warto celować w firmy zajmujące się nie tylko montażem, ale i serwisem gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym. Pomoc specjalistów jest nieodzowna przy posiadaniu klimatyzacji w biurze lub domu.

Ostatnią kwestią jest oczywiście jakość świadczonych przez wybraną firmę usług. Zawsze zwracajmy uwagę na liczbę lat działalności na rynku, opinie dotychczasowych klientów, a także kompleksowość świadczonych usług. Dobry serwis będzie obejmować montaż wielu zróżnicowanych systemów, a także pomoc w doborze właściwego urządzenia. Fachowcy pomogą też w dobraniu odpowiedniej mocy chłodniczej, rozmieszczeniu i usytuowaniu wentylacji lub klimatyzacji, a także w ograniczeniu zużycia energii elektrycznej. Jak widać, przy wyborze takiego sprzętu największe znaczenie ma wybór zaufanej firmy z doświadczeniem, możliwość korzystania ze specjalistycznego serwisu, oraz wysoka jakość zakupionego urządzenia.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag klimatyzatorytag klimatyzacja

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.