Na co zwrócić uwagę przy wyborze rejestratora jazdy?

22-09-2017, 09:44

Kamery samochodowe cieszą się obecnie ogromną popularnością. Nic dziwnego – to rzecz wyjątkowo przydatna, która pozwala nam udowodnić swoją rację w spornych sytuacjach na drodze. Takie nagranie przyda się w trakcie problematycznych wydarzeń, takich jak wypadek czy stłuczka. Dzięki rejestratorowi możemy wszystko szybko sprawdzić i udowodnić, co pozwoli na jednoznaczne rozwiązanie sprawy w sądzie lub przed ubezpieczycielem.

xblitz.pl

fot. xblitz.pl

Rejestratory to urządzenia, które poza funkcją prewencyjną, mogą również poprawiać poziom bezpieczeństwa na drogach. Dzięki ich popularności, w sieci znajdziemy liczne nagrania wypadków i poczynań innych kierowców. Tego typu filmy zwracają uwagę na błędy i głupie zachowania, które są przyczyną wielu wypadków. Kamerę warto posiadać jednak głównie ze względu na to, że dzięki niej znacznie szybciej udowodnimy swoje racje. To doskonały materiał dowodowy, za pomocą którego łatwiej dojdziemy do rozwiązania trudnych sytuacji.

Niektórzy kierowcy lubią po prostu nagrywać przejechaną trasę, robiąc to w celu zarejestrowania ładnych widoków, ciekawej architektury czy krajobrazu. Mimo to najważniejszą zaletą rejestratora wciąż pozostaje funkcja prewencyjna, dzięki której zarówno stłuczkę na parkingu, jak i poważny wypadek, wyjaśnimy w kilka chwil. Rejestratory jazdy dostępne obecnie na rynku, również u wielu polskich producentów (np. Xblitz) występują w wielu zróżnicowanych kształtach i wielkościach. Niektóre z nich posiadają nawet nowoczesne, przydatne funkcje dodatkowe, jak np. wbudowany jonizator, który poprawia jakość powietrza w samochodzie.

Niezawodna kamera samochodowa – czym kierować się przy zakupie?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto sprawdzić jego parametry, dzięki którym będzie niezawodnie wypełniać swoje zadanie. Pierwszą, bardzo istotną kwestią przy wyborze rejestratora, jest rozdzielczość nagrywanego obrazu. Minimalna powinna wynosić 720p, a im większa, tym lepsza jakość uzyskanego nagrania. Kolejnym czynnikiem jest kąt nagrywania, który im będzie szerszy, tym więcej uda się nam nagrać. Zwykle rejestratory posiadają kąt 120 stopni, jednak w niektórych sklepach znajdziemy również modele o kącie 150 stopni.

Trzecia kwestia to pamięć urządzenia – najlepiej, aby miało możliwość obsługi zewnętrznych kart SD. Niektóre modele nagrywają w pętli (nowe filmy nagrywają się na stare), co dla niektórych będzie plusem – nie przejmujemy się miejscem na karcie, a dla innych minusem, ponieważ tracimy stare nagrania. Sprawdźmy również, czy wybrana kamera obejmuje możliwość nagrywania nocnego, które umożliwi uzyskanie dobrego jakościowo obrazu także w nocy. Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest zasilanie. Rejestratory mogą być podłączone do instalacji samochodowej albo posiadać wbudowany akumulator. Jak widać, wybór odpowiedniej kamery zależy głównie od naszych oczekiwań – warto upewnić się, że parametry danego urządzenia będą z nimi zgodne.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.