Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu CV?

03-10-2017, 12:01

Od lat standardem przy poszukiwaniu pracy jest przesyłanie naszego życiorysu, w formie dokumentu zwanego w skrócie CV (od curriculum vitae) wprost do pracodawcy lub firmy rekrutacyjnej wynajętej do tego procesu. Nie zdajemy sobie sprawy, ale czasami jedno spojrzenie na ten dokument może zdecydować o naszym być albo nie być w danej firmie. Przy ogromie aplikacji, jakie napływają przy procesie rekrutacji, liczy się kilka kwestii, które w naszym CV odgrywają kluczową rolę. Jeżeli nie chcemy odpaść w przebiegach wyścigu o nasze wymarzone stanowisko, musi ono zawierać kilka ważnych informacji.

ludzik z cv

Forma dokumentu

Nasze CV powinno być przede wszystkim, czytelne i spójne pod względem wizualnym. Przy dokumencie tej rangi, zrezygnujmy z kolorowych obrazków i fantazyjnych czcionek. Maksymalnie dwa rozmiary czcionki wystarczą, aby podkreślić ważne elementy naszej aplikacji. Zachowajmy profesjonalizm i ograniczmy swoje artystyczne zapędy, a zostaniemy potraktowani w poważny sposób.


Poprzednie stanowiska i obowiązki

Wykaz poprzednich stanowisk zajmowanych przez nas powinien być powiązany z tym, na które obecnie aplikujemy. Nasze szanse na zatrudnienie wzrosną, gdy w przeszłości byliśmy już odpowiedzialni za obowiązki, które czekają na nas w nowej pracy.

Doświadczenie zawodowe

Każdy kandydat będzie prześwietlany przez rekrutera pod względem doświadczenia nabytego w poprzednich firmach, w których pracował. Powinniśmy zadbać o to, aby było one zbieżne z potencjalnymi nowymi obowiązkami, jakie na nas czekają.

Doświadczenie zdobyte w pracy to nie wszystko! Pracodawcy i firmy rekrutujące patrzą bardzo przychylnym okiem na nasze dodatkowe, nieobowiązkowe działania. Może to być wkład w różnego rodzaju projekty lokalne, unijne lub naukowe. Nie mamy czego się wstydzić!

Wykształcenie

Oczywiste jest to, że nie każdy absolwent szkolnictwa wyższego pracuje w branży, o której się uczył przez lata. Natomiast gdy nasze wykształcenie pokrywa się z pożądanymi cechami kandydata, nie kryjmy tego. Zdobywanie wiedzy to nie tylko wykłady na uczelni! Powinniśmy również zawrzeć informacje o ukończonych kursach, szkoleniach i zdobytych certyfikatach. Kto wie, co zwróci uwagę pracodawcy?

Umiejętności

Jeżeli posiadamy jakieś konkretne umiejętności, które mogą się przydać w naszej nowej pracy, zawrzyjmy informację o nich w naszej aplikacji. Pomoże to pracodawcy lub firmie rekrutującej ocenić dokładniej naszą przydatność do zajęcia danego stanowiska. Nie warto próbować oszustwa i wpisywania kwalifikacji, których nie posiadamy — zostanie to szybko.


To kilka rad, które musimy wykorzystać, aby nasze CV było jak najbardziej interesujące dla osoby, która je otrzyma. Musimy jednak pamiętać o jednym: dla rekrutera jesteśmy tym, co zawrzemy na naszym CV. Możemy być najlepszymi specjalistami w danej dziedzinie, ale gdy nie zamieścimy odpowiednich informacji w aplikacji, wcale sobie nie pomożemy w szukaniu wymarzonej pracy.

Po więcej rad i pomoc w zdobyciu pracy możesz zasięgnąć u ekspertów z firmy https://lobohr.pl/o-nas/


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  kalkulator OC mfind
pozycjonowanie


Aplikacja InPost Mobile

zabawki dla dzieci

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« strona główna  -  do góry ^
Serwisy specjalne: