Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien?

28-10-2021, 09:43

Odpowiednio podjęta decyzja może Ci zaoszczędzić wielu kłopotów w przyszłości. Wybierając okna, które spełnią Twoje wszystkie oczekiwania, przede wszystkim będziesz cieszyć się ich funkcjonalnością oraz świetnym designem przez długi czas. W tym artykule znajdziesz cenne wskazówki, które podpowiedzą Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu stolarki okiennej.

Wybierz mądrze! Zakup okien to decyzja na długie lata. Ponadto jest to bardzo kosztowna inwestycja, a więc musi być bardzo dobrze przemyślana. Podczas wyboru odpowiedniej stolarki okiennej, zwróć uwagę na wiele niuansów, które mają znaczenie podczas codziennego użytkowania.

Zakup okien – na to zwróć uwagę

Okna Bochnia przede wszystkim mają być jak najbardziej funkcjonalne. Aby spełniały Twoje oczekiwania, muszą posiadać właściwe parametry techniczne. Jakie? Podczas wizyty w punkcie sprzedaży okien, skup się na tym, żeby porównać różnorodne warianty, które są dostępne. Dzięki temu będziesz mógł zdecydować, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najbardziej komfortowe w codziennym użytkowaniu. Dotykając ram, otwierając klamki, przekonasz się, które spełniają Twoje oczekiwania. Następnie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na profile. Mogą być wykonane z PCV, drewna czy aluminium. Dodatkowo liczba komór w profilach także może być różna. Dziś najlepiej jest wybierać okna siedmiokomorowe. Co ma jeszcze znaczenie? Na pewno współczynnik przenikania ciepła U. Im będzie niższy, tym lepiej, ponieważ wtedy więcej ciepła zostanie w Twoim domu. Oczywiście warto również skupić się na samym sposobie otwierania okien tarasowych. Dziś modne są nie tylko tradycyjne okna, ale również te w typie HST, czyli przesuwne, które mają niewiele ram, a przy tym posiadają większe przeszklenia, dzięki czemu przestrzeń optycznie się powiększa.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien?

Instalacja stolarki okiennej – krok po kroku

Montaż okna, powinien rozpocząć się od przygotowania otworów. Muszą być wyrównane i gładkie. Następnie instalator powinien skupić się na naniesieniu poziomu, który sprawi, że wszystkie okna w domu będą umieszczone na jednym, odpowiednim poziomie. Jest to szczególnie ważne w przypadku okien tarasowych w typie HST, które muszą być zamontowane na równo z wykończeniem posadzki, a więc panelem, płytkami czy drewnianą deską. Kolejny krok to umiejscowienie ram w otworze. Muszą one zostać przymocowane przy użyciu specjalistycznych wkrętów lub kołków. Ich liczba również jest ważne, ponieważ to one gwarantują, że rama nie przesunie się z biegiem czasu. Dopiero o ustawieniu poziomu i pionu, instalator może przejść do zapianowania, a więc uszczelnienia ramy okiennej. W tym celu powinien użyć właściwych produktów. Najlepiej, aby pochodziły one od znanych i cenionych producentów. To ważne, ponieważ ma wpływ na późniejsze użytkowanie okna, a także na to, czy w tych miejscach powstają mostki termiczne. Dodatkowo wiele osób dziś decyduje się również na montaż z użyciem specjalnych taśm, które chronią pianę przed wpływem zmiennych warunków atmosferycznych.


Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag oknatag nolstag nolhtag ALHtag A12M


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031