Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Stworzony z myślą o wyznawcach Allaha, ale otwarty dla każdego. Skupiający się na życiu towarzyskim i budowaniu relacji społecznych, a nie na religii. Taki jest Muxlim Pal - wirtualny świat dla muzułmanów.

Muxlim Pal to miejsce, gdzie każdy muzułmanin żądny wirtualnej rozrywki powinien poczuć się jak w domu. Gra, wzorowana na The Sims czy Second Life, została stworzona specjalnie z myślą o wyznawcach Allaha - informuje BBC.

Mohamed El-Fatatry, twórca wirtualnego świata, podkreślił jednak, że gra nie jest przeznaczona tylko dla muzułmanów. Każdy, kto interesuje się kulturą Bliskiego Wschodu, może zostać uczestnikiem wirtualnej rozgrywki. Liczy on także, że dzięki temu wzrośnie zrozumienie dla arabskiej kultury i religii. Muzułmanom powinno to także pomóc nawiązać więcej kontaktów, także tych rzeczywistych.

Serwis w żadnym wypadku nie ma charakteru religijnego - tylko jedna z 26 kategorii treści, jakie są dostępne, odnosi się do religii. Z badań przeprowadzonych przez firmę wynika bowiem, że styl życia muzułmanów nie różni się zbytnio od tego, jaki prowadzą wyznawcy innych religii. I właśnie na tym opiera się idea gry.

Każdy użytkownik będzie mógł stworzyć swojego avatara zgodnie z własnymi upodobaniami, a także wyposażyć swój wirtualny dom. Gracze będą musieli dbać o rozwój swojej jednostki - nie tylko duchowy, ale także fizyczny czy intelektualny. Gra skupiona jest jednak wokół życia towarzyskiego.

Gra jest darmowa, ale w pewnym momencie graczom zaoferowane mogą zostać dodatkowe usługi, dzięki którym będzie ona ciekawsza i bardziej realna. Aby dokonywać zakupów w wirtualnych sklepach, także potrzebne będą pieniądze.

Póki co gra jest fazie testowej - jej twórcy chcą dowiedzieć się więcej o oczekiwaniach graczy czy popularności poszczególnych pomysłów. Serwis ma zostać udostępniony w 2009 roku.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: BBC