Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Muzeum Sztuki Cyfrowej w Tokio powitało już ponad milion zwiedzających

21-12-2018, 16:54

Muzeum Sztuki Cyfrowej MORI Building: teamLab Borderless w Tokio odwiedziło według stanu na dzień 28 listopada 2018 r ponad milion osób. Tylko w ciągu pięciu miesięcy! Jeden na trzech odwiedzających pochodził z zagranicy.

robot sprzątający

reklama


Muzeum teamLab Borderless gromadzi dzieła sztuki, które „wychodzą” z sali, komunikują się z innymi pracami, oddziaływają na siebie nawzajem, mieszają się między sobą. Można zanurzyć się w rozległym, złożonym, trójwymiarowym świecie o powierzchni 10 000 m2.

muzeum

Zdjęcie: TeamLab

Jako nowy punkt na mapie turystycznej Tokio, muzeum zorganizowało „Ceremonię na cześć milionowego gościa”, podczas której wyróżniona tym tytułem osoba, pani Nikky Parker z Australii z rodziną, otrzymała paszport Borderless, stanowiący bezterminową przepustkę do nieograniczonej liczby wejść do muzeum teamLab Borderless (nie podlega odsprzedaży).

Według danych z ankiet wypełnianych przy wyjściu, muzeum odwiedzają zarówno osoby młode, jak i seniorzy, oraz całe rodziny, przy czym jedna na trzy osoby przyjeżdża z innego kraju. Ponadto, połowa tych zwiedzających stwierdziła, że „przyjechali do Tokio, żeby zobaczyć muzeum.”

Muzeum teamLab Borderless otrzymało „Nagrodę za wybitne osiągnięcia” przyznaną przez organizację Themed Entertainment Association 13 listopada 2018 r. W Japonii wyróżnienie to stawia muzeum na równi z takimi atrakcjami jak Tokyo Disneysea i Universal Studios Japan™, które również otrzymały tę nagrodę.

Źródła: PAP, teamLab, Business Wire


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E