Monitoring GPS do auta - korzyści z zastosowania

06-02-2019, 14:15

Technologia wkracza w każdą dziedzinę naszego życia, a coraz to nowsze rozwiązania znacznie ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Z nowymi zaawansowaniami technologicznymi ściśle powiązana jest zwłaszcza branża motoryzacyjna.  Stale rozwijane są chociażby możliwości oferowane przez monitoring GPS. Dlaczego warto mieć kontrolę nad lokalizację naszego pojazdu i kiedy GPS faktycznie może okazać się potrzebny?

mat partnera

GPS jako zabezpieczenie przed kradzieżą

Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swojego pojazdu? Monitoring GPS będzie zatem doskonałym rozwiązanie. W przypadku kradzieży auta możesz go niemal natychmiast zlokalizować, dzięki czemu uzyskasz informację o jego położenie. Co więcej, lokalizator działa nawet wówczas, gdy źródło zasilania zostanie odłączone bądź gdy samochód opuści zdefiniowany wcześniej obszar. Ponadto, przejrzysty interfejs umożliwia sprawdzanie lokalizacji auta w czasie rzeczywistym. Jest to szczególnie przydatne, gdy posiadasz firmę spedycyjną. W każdej chwili możesz zalogować się do danego systemu i zobaczyć gdzie znajduje się Twoja flota pojazdów. Więcej na temat zabezpieczania auta przed kradzieżą przy pomocy monitoringu GPS, możesz dowiedzieć się na gpsguardian.pl.

Niższe koszty operacyjne

Zastosowanie lokalizatora GPS może także przyczynić się do zmniejszenia kosztów operacyjnych. Jak to możliwe? Logując się do systemy w łatwy sposób zyskamy nadzór nad tym, jak dany pojazd jest wykorzystywany przez kierowcę. Wszystko to sprawia, że łatwo zredukujemy koszty utrzymania samochodów służbowych. Monitoring GPS to zupełnie nowe możliwości, m.in. na przeanalizowanie nieefektywnych tras, uzyskania informacji o wykorzystaniu auta służbowego poza godzinami pracy czy kontroli zużycia paliwa. Co więcej, tego rodzaju system monitorowania pojazdów przekłada się na skuteczniejsze planowanie przejazdów służbowych. Bez większego problemu możemy bowiem sprawdzić takie dane, jak chociażby czas prowadzenia auta, czas postoju, maksymalna prędkość, spalanie, itd. 

Monitoring GPS - nie tylko  dla firm

System monitoringu pojazdów wykorzystywany jest przede wszystkim przez firmy transportowe, daje bowiem możliwość kontroli kierowców, a także aut służbowych, przekładając się tym samym na oszczędności i lepszą obsługę dostaw. Niemniej, z lokalizatora GPS korzystać mogą również osoby prywatne na własny użytek. W tym przypadku posłuży on głównie jako zabezpieczenie przed kradzieżą.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: