Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Modne, nowoczesne projekty domów

20-08-2021, 15:32

Projekty domów w dzisiejszych czasach to przede wszystkim szeroki wybór ofert, które zapewniają przyszłym mieszkańcom komfort użytkowania, ciszę i bezpieczeństwo. Spełniają one wymogi budownictwa pasywnego oraz wszelkich zaawansowanych rozwiązań technicznych, a dla osób ceniących styl i przestrzeń oferują design wpisujący się w aktualne trendy architektoniczne.

Firmy projektowe coraz częściej wychodzą z szeroką ofertą modnych nowoczesnych projektów domów. Obejmuje ona m.in. domy jednorodzinne o zróżnicowanym metrażu, które cechują się doskonałymi i innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, komfortem użytkowania i wszelkiego rodzaju zdobnictwem. Oryginalne propozycje projektów domów to połączenie wnętrz stylowych i funkcjonalnych. Sprawdźmy, co obecnie w trawie piszczy.

Szkło

Jednym z dość długo utrzymujących się trendów w architekturze są przeszklenia. Szkło zamiast ścian i drzwi to bardzo popularne rozwiązanie, ponieważ po pierwsze daje wrażenie dużej, otwartej przestrzeni, a po drugie - dostarcza do mieszkania mnóstwo światła. Projektanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i podążając za trendami tworzą także przeszklenia do tarasów czy salonów. Dzięki specjalnym rozwiązaniom technicznym, dużą popularnością cieszą się drzwi podnoszono-przesuwne. Ich skrzydła są szklone bez ramy, dzięki czemu zwiększa się pole widzenia (zwłaszcza, gdy tak jak w popularnych projektach domów ich wielkość sięga do nawet 12 metrów szerokości i prawie 3 metrów wysokości). Ich duży format jest spójny z architekturą budynku, sam w sobie stanowi bardzo elegancką aranżację przy czym zapewnia trwałość i bezpieczeństwo. Bryła domu, w którym znajdą się nowoczesne przeszklenia, nabiera lekkości, a całość charakteryzuje się niebanalnym designem. 

Modne, nowoczesne projekty domów

Duże okna

Skoro już jesteśmy przy szkole - warto wspomnieć o tym, iż nowoczesne projekty domów to również duże okna, przez które wpada mnóstwo światła. Przestronne, pięknie doświetlone wnętrza to znak rozpoznawczy naszych czasów, projektowany zgodnie z wytycznymi stylu skandynawskiego, w duchu duńskiego hygge. To jeden z tych elementów domu, który potrafi istotnie wpłynąć na jego wygląd, ale ma też wpływ na to, jak wielkie zapotrzebowanie na ciepło będziemy w nim mieć. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wyborze okien już podczas budowy domu? Wybór okien budzi wiele sprzecznych emocji. W naszym kraju najpopularniejsze budulce to drewno i PCV. Parametry techniczne tych wyrobów są do siebie bardzo zbliżone. Jednak najważniejsze z nich to współczynnik przenikania ciepła szyby, jak również całego okna. W nowoczesnych projektach domów nie bez znaczenia pozostaje także ich wielkość. Oprócz ilości dziennego światła, które będzie przez nie wpadać, musimy dostosować się także do przepisów. Dyktują one, iż powierzchnia podłogi w pomieszczeniach typu salon czy sypialnia musi wynosić ok. ⅛ powierzchni podłogi, z kolei w kuchni i łazience przepisy przewidują pole okien w wysokości 1/12 powierzchni podłogi. 

Strefa relaksu

Cechą charakterystyczną nowoczesnych projektów domów są starannie zaplanowane miejsca wypoczynkowe na zewnątrz. Funkcjonalnie i estetycznie zaprojektowane werandy czy tarasy w tych projektach stają się punktem centralnym domu, który cechuje dobre oświetlenie oraz usytuowanie. Miejsca te często wyposażone są w drzwi przesuwne, które to rozwiązanie cechuje się łatwością obsługi. Uroku takim miejscom dodają starannie zaplanowane miejsca z zielenią oraz subtelne oświetlenie, które nabiera charakteru zwłaszcza wieczorową porą. Dzięki temu zaciera się granica między domem i tarasem.


Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag projektowanie domutag projekt domutag nolstag nolh


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031