Model per-app w środowiskach wielochmurowych

03-07-2018, 16:04

Każda aplikacja stanowi potencjalną lukę w zabezpieczeniach środowiska organizacji. Przy takim założeniu istotne jest wprowadzenie rozwiązań, które umożliwią bezpieczne i stabilne działanie tychże aplikacji w dowolnym środowisku chmurowym oraz swobodne przemieszczanie programów między chmurami. Jakie to rozwiązania?

Według badań F5 Labs, 53% przypadków naruszenia danych dotyczy aplikacji, a problem ten nasila się wraz z coraz szerszym zastosowaniem rozwiązań chmurowych. Szybkość, elastyczność, bezpieczeństwo i stabilność każdej aplikacji są konieczne, aby stojące za nimi organizacje mogły osiągnąć i utrzymać przewagę konkurencyjną. 

Przykładowym rozwiązaniem jest BIG-IP Cloud Edition. Dzięki niemu specjaliści od cyberbezpieczeństwa mogą tworzyć ramy zabezpieczeń dla każdej aplikacji, podczas gdy eksperci od sieci zajmują się wprowadzaniem struktur i samoobsługowych katalogów, zapewniając zaawansowane dostarczanie aplikacji „w modelu usługi”. Użytkownik rozwiązania może zdecydować, które usługi udostępnić zespołom odpowiedzialnym za poszczególne aplikacje i jaki poziom kontroli im przyznać.

Narzędzie wyposażone w funkcje analityczne walczy z atakami na poziomie aplikacji. Jedną z jego kluczowych funkcji jest umożliwienie szablonom zabezpieczeń automatycznej konfiguracji instancji BIG-IP za pomocą zapory aplikacji sieciowych. Zapora ta chroni aplikacje przed szerokim zakresem zagrożeń, w tym atakami DDoS w warstwie 7 i złośliwymi botami. Kiedy pojawiają się nowe ataki, zasady bezpieczeństwa są aktualizowane, aby chronić każdą z aplikacji. 

Autor: Ireneusz Wiśniewski, Dyrektor Zarządzający w F5 Networks


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy