Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Mobilny Listonosz: 30 tys. nowych tabletów trafi w ręce listonoszy Poczty Polskiej

14-01-2020, 12:52

Współpraca Poczty Polskiej z konsorcjum Integrated Solutions i Orange Polska, umożliwi zakup 30 tys. tabletów Samsung Galaxy Tab Active 2 wraz z usługą transmisji danych, licencją do systemu dedykowanego do zarządzania flotą urządzeń oraz usługi napraw serwisowych. Umożliwi to realizację projektu Mobilny Listonosz. Łączna wartość umowy to ponad 116 mln zł.

robot sprzątający

reklama


Tablety trafią do placówek pocztowych w czterech transzach. Pierwsza pula urządzeń zostanie przekazana do końca stycznia 2020 r. Wymiana ponad 20 tys. urządzeń potrwa ok. 3 miesięcy.

- Dzięki nowym tabletom Poczta Polska przez kolejne trzy lata będzie mogła obsługiwać przesyłki z Elektronicznym Potwierdzeniem Odbioru. Obecnie miesięcznie doręczamy około ośmiu milionów takich przesyłek dla sądów, prokuratur, ale też innych instytucji i firm, które wolą nowoczesną formę potwierdzenia. Warto podkreślić, że z roku na rok liczba przesyłek z EPO rośnie o około 30-40 % - mówi Grzegorz Kurdziel, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

Zakupiony w wyniku postępowania przetargowego Tablet Samsung Galaxy Tab Active 2, wraz z obudową, spełnia normę MIL-STD-810G i. Ekran urządzenia umożliwia pracę z użyciem piórka S-Pen, w którym rysik nie wymaga odrębnego źródła zasilania. Wszystkie funkcje, związane z rejestrowaniem cech biometrycznych podpisów, rejestrowane są przez ekran tabletu, co jest dużym udogodnieniem w pracy pocztowców.

Główna różnica pomiędzy papierową formą doręczania przesyłek, a procesem elektronicznym polega na zastąpieniu tradycyjnego potwierdzenia odbioru - powiadomieniem elektronicznym. Klienci korzystający z usługi Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru otrzymują informację o doręczeniu przesyłki w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie umożliwia przekazanie klientowi pełnej informacji o terminie odebrania przesyłki, a także przekazanie obrazu złożonego podpisu wraz z cechami biometrycznymi.

Wymagania w zakresie jakości elektronicznego podpisu EPO określone są w umowie na doręczanie korespondencji dla sądów i prokuratur. Były one podstawą do określenia wymagań sprzętowych w przeprowadzanym postępowaniu przetargowym. Opcja EPO jest dostępna także dla innych klientów umownych, którzy chcą otrzymywać potwierdzenia odbioru, ale nie są zainteresowani przechowywaniem papierowych dokumentów. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom EPO wszystkie dane o doręczanych przesyłkach klienci otrzymują w pliku elektronicznym.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *