Mobilny Flash Player 10.1 z Androidem 2.2

23-06-2010, 14:00

Flash Player 10.1 dla platform mobilnych będzie dostępny, gdy tylko użytkownicy będą mogli zaktualizować system Android do wersji 2.2 - poinformowała firma Adobe. W oprogramowaniu zastosowano nowe metody interakcji z użytkownikiem i specyficzne dla urządzeń przenośnych modele wprowadzania danych. Znaczenie ma również to, w jaki sposób mobilny Flash oszczędza zasoby urządzenia.

Oprogramowanie Flash Player 10.1, będzie dostępne w finalnej wersji produkcyjnej do smartfonów i tabletów, gdy tylko użytkownicy będą mogli uaktualnić system operacyjny do wersji Android 2.2 "Froyo". Według przewidywań "Froyo" i Flash Player 10.1 będą obsługiwać między innymi takie urządzenia, jak Dell Streak, Google Nexus One, HTC Evo, HTC Desire i in.

Po tej modernizacji smartfony, tablety i inne urządzenia będą mogły mieć zainstalowaną wersję Flash Player 10.1 przez sieć bezprzewodową różnymi sposobami, takimi jak pobieranie uruchamiane treścią, aktualizacja oprogramowania systemowego oraz za pośrednictwem katalogów aplikacji (Android Market, Adobe Labs itp.). Mechanizm aktualizacji będzie zależny od urządzenia i jego producenta.

>>> Czytaj: Flash Player będzie wspierać Private Browsing

Flash Player 10.1 został także udostępniony partnerom platform mobilnych, tak aby mógł być obsługiwany na urządzeniach z systemami operacyjnymi Android, BlackBerry, webOS, przyszłymi wersjami Windows Phone, LiMo, MeeGo i Symbian. Ponadto przewiduje się, że będzie dostępny do pobrania przez sieć bezprzewodową oraz będzie w najbliższych miesiącach instalowany fabrycznie w smartfonach, tabletach i innych urządzeniach.

W mobilnej wersji Flash Player 10.1 zastosowano nowe metody interakcji i specyficzne dla tych urządzeń modele wprowadzania danych. Akcelerometr umożliwia użytkownikom oglądanie treści Flash w układzie poziomym lub pionowym. Za pomocą funkcji Smart Zooming (inteligentny zoom) można przejść do trybu pełnoekranowego, co umożliwia szczegółowy wgląd w zawartość strony internetowej. Optymalizacja wydajności, która działa we wszystkich najważniejszych urządzeniach i systemach operacyjnych, zapewnia efektywne wykorzystanie procesora i akumulatora.

Nowa funkcja inteligentnego renderowania (Smart Rendering) gwarantuje, że treści Flash są przetwarzane, tylko gdy są widoczne na ekranie, co jeszcze bardziej zmniejsza obciążenie procesora i zużycie energii. W trybie uśpienia (Sleep Mode) Flash Player automatycznie spowalnia pracę, gdy urządzenie przechodzi w tryb wygaszacza ekranu. Funkcja Advanced Out-of-Memory Management umożliwia odtwarzaczowi efektywne przetwarzanie niezoptymalizowanych treści, które nadmiernie zużywają zasoby, a automatyczna redukcja pamięci zmniejsza wykorzystanie pamięci RAM przez treści nawet o 50%.

Flash Player zatrzymuje się automatycznie w przypadku takich sytuacji, jak przychodzące połączenie telefoniczne lub przełączenie z przeglądarki na inne funkcje urządzenia. Po powrocie użytkownika do trybu przeglądarki Flash Player wznawia odtwarzanie od miejsca, w którym się zatrzymał.

Filmy demonstrujące działanie oprogramowania Flash Player 10.1 na różnych urządzeniach, w tym smartfonach i tabletach, można znaleźć pod adresem www.adobe.com/devnet/devices/demos.

>>> Czytaj: Zobacz Flasha na tablecie z Androidem (wideo)


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy