"Nagrodzony produkt na stałe zmieni sposób wykorzystania zarówno telefonii komórkowej, jak i dostarczania określonych produktów i usług, takich jak produkty bankowe, usługi maklerskie, usługi medyczne czy usługi i świadczenia administracyjne (e-urząd) " - napisano w uzasadnieniu przyznania tytułu.
reklama
Krakowska firma wygrała dzięki opracowaniu i wdrożeniu mobilnego podpisu elektronicznego Mobile PKI. Zwycięski produkt jest platformą, pozwalającą na składanie e-podpisu i autoryzację dostępu. Produktu można używać przy pomocy jakiegokolwiek terminala mobilnego (w szczególności telefonu komórkowego) w odniesieniu do dowolnych zasobów cyfrowych.
Podpisywane mogą być m.in. dokumenty tworzone w edytorach tekstu, wiadomości poczty elektronicznej, korespondencja urzędowa czy deklaracje ZUS. Mobile PKI może być także wykorzystane w celu autoryzacji dostępu do zasobów informacyjnych, informatycznych lub płatności w systemach transakcyjnych.
Producent podkreśla, że materiał kryptograficzny (tzw. klucz prywatny) w urządzeniu mobilnym umieszczony jest bezpośrednio na karcie SIM i nigdy jej nie opuszcza. Chroniony jest kodami PIN i PUK oraz polityką bezpieczeństwa stosowaną przez operatorów telefonii komórkowej w odniesieniu do własnej infrastruktury.
Platforma Mobile PKI została już wdrożona w oprogramowaniu meGINA, które stworzone dla Komendy Głównej Policji przy współpracy z PTK Centertel, operatorem sieci Orange, oraz Wasko S.A., dostawcą urządzeń mobilnych dla Policji. Oprogramowanie zapewnia autoryzację dostępu do blisko 2 tysięcy mobilnych terminali wykorzystywanych przez polskich policjantów na terenie całego kraju.
Obecnie trwają prace nad kolejnymi praktycznymi zastosowaniami Mobile PKI.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*