Mniejszy iPad jeszcze w tym roku?

02-03-2012, 15:59

Produkcja 7,85-calowych iPadów może się rozpocząć jeszcze w tym roku - poinformował serwis DigiTimes znany z publikowania rewelacji dotyczących technologicznych gigantów.

Zdaniem źródeł serwisu DigiTimes wytwarzanie 7,85-calowych iPadów wystartuje najwcześniej w trzecim kwartale 2012 roku. Sprzęty tego typu miałyby konkurować z obecnymi już od jakiegoś czasu na rynku tabletami Kindle Fire oraz Nook.

Czytaj także: iPad 3 z dwa razy większą rozdzielczością niż poprzednik

Obecnie prototypowe wersje iPada miały trafić do weryfikacji przez azjatyckich producentów. Zdaniem DigiTimesa urządzenie powinno być dostępne w cenie od 249 do 299 dolarów. To znacznie mniej niż obecne wydania tabletu od firmy Apple z 9,7-calowymi ekranami.

Warto zauważyć, że od jakiegoś czasu to Kindle Fire zdobywa rynek, przekonując do siebie klientów przede wszystkim atrakcyjną ceną (199 dolarów). Coraz silniejszą konkurencję stanowią również inne urządzenia z Androidem, przede wszystkim od Samsunga. Udziały koncernu Apple w rynku tabletów wynosiły pod koniec 2011 roku niecałe 60%.

Już 7 marca zaprezentowana ma zostać kolejna wersja iPada. Urządzenie ma być wyposażone w ekran Retina z dwa razy większą rozdzielczością niż jego poprzednik, a prawdopodobnie także szybszy procesor oraz wsparcie dla szybkich sieci LTE.

Czytaj także: Apple wyprzedza HP


Źródło: DigiTimes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy