Mieszkanie w Hiszpanii - jak kupić?

31-08-2017, 09:20

Być może zastanawiałeś się kiedyś, jakby to było mieszkać poza granicami naszego kraju, np. w Hiszpanii. Niewykluczone, że rozważałeś również zakup mieszkania na stałe, w którym mógłbyś zamieszkać wspólnie z bliskimi lub przeznaczyć je na wynajem. Marzenia są po to, żeby je spełniać. Jeśli dysponujesz wolnymi środkami, które mógłbyś przeznaczyć na zakup nieruchomości w Hiszpanii to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś właśnie teraz swoje marzenie urzeczywistnił.

mieszkanie

Proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Zanim rozpoczniesz poszukiwania odpowiedniego lokum zastanów się, czy aby na pewno jesteś pewien swojej decyzji. Nie ma sensu tracić czasu na szukanie, jeśli masz zamiar w ostatniej chwili się wycofać. W momencie, gdy będziesz w 100% pewien swojego postanowienia pierwszym krokiem będzie znalezienie odpowiedniej nieruchomości. Pomoc w tym niezwykle trudnym zadaniu uzyskasz choćby ze strony http://www.dreamproperty.pl/zakup-nieruchomosci-w-hiszpanii, gdzie zostało skrupulatnie wyjaśnione, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii i dlaczego każdy z nas powinien ją mieć.

W momencie, gdy wymarzony lokum będzie już wybrany będziesz musiał ustalić ze sprzedającym warunki zakupu i uiścić opłatę rezerwacyjną. W większości przypadków dokonuje się jej gotówką lub kartą kredytową, dlatego przez ostatecznym spotkaniem z właścicielem mieszkania powinieneś upewnić się, czy dysponujesz dokładnie taką sumą, jaką przyjdzie Ci uiścić w postaci zaliczki. Dopiero w momencie dokonania opłaty rezerwacyjnej nieruchomość zostanie zdjęta z rynku i możliwe będzie przystąpienie do dalszych czynności.


Na co warto zwrócić uwagę?

Bez względu na to, gdzie chcesz kupić mieszkanie musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Jednym z najważniejszych jest lokalizacja i odległość od centrum miasta. Dużą rolę odgrywa także bliskie położenie sklepów, poczty czy przychodni. Jeśli jesteś rodzicem musisz sprawdzić, jak daleko Twoje dziecko będzie miało do najbliższej szkoły lub przedszkola. Przed zakupem zrób małą wycieczkę po okolicy i przekonaj się na własnej skórze, czy spełnia ona Twoje oczekiwania. Dobrze by było, żebyś zapoznał się jeszcze ze specjalnymi radami dla kupujących, które znajdziesz tutaj: http://www.dreamproperty.pl/rady-dla-kupujacych. Wśród nich znajdziesz te dotyczące wyboru prawnika i założenia konta w banku, które są niezwykle pomocne w przypadku chęci zakupu mieszkania w Hiszpanii.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Executiumfot. Altumcodefot. CottonbroRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: