Mieszkanie na wynajem w 2020 - czy warto inwestować?

27-10-2020, 08:03

Zakup mieszkania na wynajem zawsze uchodził za świetny pomysł na stworzenie sobie pasywnego źródła dochodów. Czy jednak w 2020 roku wciąż się to opłaca? Czy warto inwestować pieniądze w kupno mieszkania na wynajem?

Jest wiele sposobów na opłacalne ulokowanie naszego kapitału. Niektóre z nich wyróżniają się jednak szczególną skutecznością, a przede wszystkim bezpieczeństwem. Nikt nie chce przecież, by oszczędności narażone były na jakiekolwiek niebezpieczeństwo, czy też zmniejszenie ich wartości. Z tego też powodu niezmiennie uważa się, że jedną z najlepszych opcji jest tu zakup mieszkania na wynajem. Czy jednak rzeczywiście w dzisiejszych czasach to wciąż się sprawdza? Dziś się tego dowiemy. Kupno nieruchomości to bardzo ważna decyzja finansowa. Nie można podejmować jej pochopnie. Sprawdźmy więc, czy warto inwestować w mieszkanie na wynajem. Jak wybrać nieruchomość, która zagwarantuje nam rzeczywisty zysk. 

mieszkanie pod wynajem

Mieszkanie na wynajem — sprawdzony sposób na dochód pasywny

Kupno nieruchomości z zamiarem jej wynajęcia to krok, na który decyduje się coraz więcej osób. Czy jednak jest to słuszne? Oczywiście to zależy od wielu czynników. Warto jednak zaznaczyć, że nieruchomość to inwestycja obarczona bardzo małym ryzykiem. Jest bowiem niezwykle niewielkie prawdopodobieństwo, że nasze pieniądze w ten sposób przepadną lub utracą swą wartość. Wręcz przeciwnie. W przypadku cen mieszkań od lat już obserwować możemy tendencję wzrostową. Z każdym rokiem ceny mieszkań są znacznie wyższe i nie przewiduje się w tej kwestii zmian. Tym samym, możemy podejrzewać, że takie ulokowanie naszego kapitału, może po latach przynieść nam naprawdę duży zarobek. 

Planując wynajem zakupionego mieszkania w odpowiedni sposób, możemy znacznie zwiększyć nasz miesięczny zarobek. Wszystko zależy tu jednak przede wszystkim od naszych działań. Mieszkanie na wynajem to przede wszystkim świetne pasywne źródło dochodu. 

Mieszkanie na wynajem — ważna jest lokalizacja 

To czy wynajmowanie mieszkania będzie opłacalne, zależy od wielu zróżnicowanych czynników. Najważniejszym jest jednak fakt, czy ktoś w ogóle będzie chciał je wynająć. Naprawdę warto się nad tym zastanowić, szczególnie jeśli planowaliśmy zakup nieruchomości w mniejszych miejscowościach. Mimo że ich ceny są znacznie niższe, niż tych w dużych miastach, to może się okazać, że znalezienie najemcy będzie dość trudne. Co więcej, wysokość kosztu wynajmu będzie wtedy zdecydowanie mniejsza.

Wychodzi więc na to, że jeśli kupować na wynajem, to tylko w dużym mieście. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się brakiem chętnych. Wręcz przeciwnie, gdyż w takich miejscach wolnych mieszkań jest wciąż mniej niż chętnych. Warto pamiętać jednak przy tym o lokalizacji. Dobry dojazd do centrum to podstawa, a także kolejny atut, który będziemy mogli dopisać do naszej oferty. Na stronie https://obido.pl znajdziemy duży wybór nieruchomości na sprzedaż położonych w największych polskich miastach. 

Jakie mieszkanie kupić na wynajem? 

Opłacalność wynajmu mieszkania zależy w dużym stopniu od samej nieruchomości. Dotyczy to jednak nie tylko wcześniej wspomnianej lokalizacji, ale i ogólnych warunków mieszkalnych. W dzisiejszych czasach najemcy mają coraz większe wymagania. Nie ważne, czy mowa o rodzinach z dziećmi, studentach, czy pracujących singlach. Nikt nie chce mieszkać już w mieszkaniach pamiętających czasy PRL-u. Pamiętajmy, że im niższy standard zagwarantujemy, tym mniej zarobimy. Z tego też względu bardzo opłacalną opcją jest zakup nieruchomości z rynku pierwotnego. 
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag mieszkanie na wynajemtag inwestycje
To warto przeczytać

fot. Executiumfot. Altumcodefot. Cottonbro


RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: