Microsoft zwolni 15 tysięcy pracowników?

03-01-2009, 20:09

Masowe zwolnienia w Microsofcie mają zostać ogłoszone 15 stycznia br. Firma spodziewa się znacznego zmniejszenia przychodów ze sprzedaży oprogramowania.

Kryzys gospodarczy, zbierający do tej pory żniwo w branży finansowej, dosięgnie także jednego z największych koncernów świata - Microsoftu. Stanie się tak wbrew przewidywaniom Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, która spodziewała się, że branża informatyczna może nawet na spowolnieniu gospodarczym zyskać.

Jak informuje brytyjski serwis Times Online, koncern planuje ogłosić pierwsze masowe zwolnienia w swojej 32-letniej historii. Z pracą może pożegnać się nawet 15 tys. osób z liczącej 91 tys. załogi. Specjaliści spodziewają się, że największe zwolnienia dotkną części Microsoftu zajmującej się internetem, a więc MSN.

Informacje przedostały się do mediów, gdy firma musiała przeprosić za błąd w oprogramowaniu, który unieruchomił odtwarzacz muzyki Zune. Urządzenie nie było przygotowane na lata przestępne.

22 stycznia firma ogłosi wyniki finansowe za czwarty kwartał 2008 roku. Powszechnie oczekuje się znacznego spadku przychodów, związanego ze wstrzymaniem wydatków na oprogramowanie zarówno przez firmy, jak i klientów indywidualnych.


Następny artykuł » zamknij

iPod Touch z dużym ekranem?

Źródło: Times Online
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag pracownicytag MSNtag Microsofttag masowe zwolnienia
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy