Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

"Oblicza Piractwa" to nowa kampania i serwis Microsoftu, uruchomiony w odpowiedzi na sygnały ze strony konsumentów, którzy zgłaszają coraz większą liczbę nielegalnych kopii systemu operacyjnego Windows 7 Ultimate w wersji pudełkowej, pojawiających się na polskich i zagranicznych aukcjach internetowych.

robot sprzątający

reklama


Uruchomiony kilka dni temu serwis zawiera wypowiedzi użytkowników, którzy - jak twierdzą - dali się nabrać na oferty z podróbkami oprogramowania Microsoftu. Przedstawiciele tej firmy informują, że kampania "Oblicza Piractwa" powstała właśnie na podstawie kontaktów z konsumentami, które pozwoliły zdefiniować cele tego programu, w taki sposób, by spełniał potrzeby użytkowników legalnych kopii programów.

- Działania skierowane przeciwko nielegalnemu oprogramowaniu, przyczyniły się do spadku skali piractwa w ciągu ubiegłego roku o 2 punkty procentowe - poinformował Krzysztof Janiszewski, z departamentu ochrony własności intelektualnej Microsoft. – Nie spoczywamy jednak na laurach. Zwracamy szczególną uwagę na wypowiedzi i opinie naszych klientów, a kiedy pojawia się taka potrzeba - zaczynamy aktywniej działać. Tak właśnie powstała kampania "Oblicza Piractwa" – dodaje przedstawiciel Microsoftu.

>> Czytaj też: BSA: 54% programów w Polsce to kopie pirackie

Oblicza Piractwa
fot. - Oblicza Piractwa
Kampania jest skierowana przede wszystkim do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które nie posiadają czuwających nad systemem informatycznym pracowników IT - tłumaczy Microsoft w komunikacie. Informacje zawarte na stronie programu Oblicza Piractwa nie tylko zwracają uwagę na zagrożenia związane z nabyciem i używaniem nielegalnych kopii oprogramowania (m.in. prezentując wypowiedzi osób, które skorzystały z pirackich ofert), ostrzegają użytkowników, w jaki sposób mogą bezwiednie stać się ofiarami przestępstwa, ale także edukują w zakresie możliwości ochrony przed nabywaniem pirackich produktów oraz sposobu rozpoznawania nielegalnych kopii oprogramowania.

Twórcy kampanii zachęcają również konsumentów do wymiany własnych doświadczeń z nielegalnym oprogramowaniem oraz w przypadku podejrzeń, że stali się ofiarą pirackich produktów, do zgłaszania swoich wątpliwości Microsoftowi.

Szczegóły na stronie Oblicza Piractwa

>> Czytaj też: USA nie uznaje Polski za pirata. Cieszyć się?


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag piractwotag Oblicza Piractwatag Microsoft