Microsoft udostępnia Windows 8 Consumer Preview

29-02-2012, 17:09

Windows 8 Consumer Preview pozwala przetestować nowy system operacyjny i jest dostępny dla szerszego grona osób niż wersja Windows 8 Developer Preview, która została pobrana ponad 3 miliony razy.

- W Windows 8 wymyśliliśmy na nowo sposób interakcji z komputerem osobistym i postaraliśmy się, aby każdy element systemu sprawiał wrażenie naturalnego przedłużenia urządzenia, czy to tabletu, czy laptopa, czy systemu typu all-in-one - powiedział Steven Sinofsky, dyrektor działu Windows i Windows Live w firmie Microsoft.

Podczas premiery Windows 8 Consumer Preview w Barcelonie, o której pisaliśmy w Dzienniku Internautów, Microsoft omówił kilka kluczowych nowości systemu. Od września ubiegłego roku, kiedy udostępniono wersję Developer Preview w celu zademonstrowania platformy programistycznej, według Microsoftu, system Windows 8 rozwinął się w każdym wymiarze. Od postępów w sterowaniu dotykiem, klawiaturą i myszą do udoskonalonej platformy deweloperskiej, wersja Consumer Preview ma zapewniać wyższą wydajność, jakość i niezawodność wszystkich podsystemów. Za sprawą nowo dodanych funkcji przedstawia też bardziej kompletny obraz możliwości Windowsa 8.

Czytaj też: HP pracuje nad tabletami z Windows 8

Wraz z Windows 8 Consumer Preview debiutuje wersja beta sklepu Windows Store z aplikacjami w nowym stylu Metro, które zostały stworzone zarówno przez firmy trzecie, jak i przez Microsoft. W fazie Consumer Preview użytkownicy będą mogli pobrać i wypróbować je bezpłatnie. Windows Store będzie oferował personalizowane rekomendacje, a Windows 8 pozwoli użytkownikom przenosić aplikacje oraz ustawienia między wieloma komputerami.

System oferuje ścisłą integrację z treściami internetowymi, na której szczególnie zależy użytkownikom. Rejestracja konta Live zapewnia dostęp do licznych funkcji, takich jak przenoszenie ustawień między urządzeniami, magazyn danych w chmurze, komunikacja z wykorzystaniem poczty e-mail, kalendarza i kontaktów oraz łączność z szeroką gamą usług. Połączenie z chmurą działa zarówno w komputerach z systemem Windows, jak i telefonach Windows Phone 7.

W Barcelonie Microsoft pokazał również, jak system Windows 8 działa na wielu nowych urządzeniach referencyjnych o architekturze x86 i ARM. Jak już zapowiedziano, urządzenia te zostaną udostępnione wybranym deweloperom do prób i testów.

Wersja Windows 8 Consumer Preview ma być dostępna do pobrania na całym świecie w języku angielskim, francuskim, niemieckim, japońskim i chińskim uproszczonym. Więcej informacji o Windows 8 oraz o pobieraniu wersji Consumer Preview można znaleźć pod adresem: preview.windows.com


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy