Microsoft rozważa stworzenie własnych tabletów z Windows 8

08-06-2011, 18:36

Nowy interfejs ma pozwolić na realną walkę z konkurencją, jednak Microsoft nie będzie miał łatwego zadania.

Na początku czerwca Microsoft zaprezentował Windows 8, który dzięki nowościom w interfejsie mógłby z powodzeniem funkcjonować również na tabletach.

>>Czytaj także: Lady Gaga inwestuje w serwis społecznościowy dla celebrytów

Sonda
Microsoft zdecyduje się na stworzenie własnego tabletu?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Serwis Digitimes poinformował o współpracy Microsoftu z Texas Instruments, która miałaby zostać sfinalizowana budową tabletu pod szyldem giganta z Redmond. Choć producent systemów operacyjnych na razie nie chce oficjalnie wypowiadać się na ten temat, urządzenie miałoby być gotowe jeszcze przed końcem 2012 roku.

Jeśli Microsoft rzeczywiście zdecyduje się na taki krok, czeka go trudna walka o rynek, na którym już od dawna znajdują się bardzo silni gracze. Z drugiej strony, trudno oczekiwać, by firma zwyczajnie odpuściła sobie tak niezwykle przyszłościową platformę.

Sceptycy zwracają uwagę na fakt, że Redmond nie może się pochwalić zbyt wieloma sukcesami związanymi z autorskim sprzętem. Konsola Xbox czy kontroler Kinect były rozwiązaniami, które podczas rynkowej premiery znacznie wyprzedzały konkurencyjne rozwiązania. Zestawiając to z nieudanym podbojem rynku telefonów i pozostawiającą wiele do życzenia popularnością urządzeń z Windows Phone, Microsoft będzie musiał się mocno wysilić, by przekonać klientów do nowego sprzętu.

>>Czytaj także: Zaprosiła na urodziny tysiące ludzi przez Facebooka. Przypadkiem


Źródło: Digitimes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy