Microsoft rozda smartfony z Windows Phone programistom webOS

22-08-2011, 15:42

Gigant z Redmond chce przeciągnąć na swoją stronę osoby, które do tej pory zajmowały się tworzeniem aplikacji dla webOS.

Pod koniec ubiegłego tygodnia HP ogłosiło, że nie zamierza kontynuować rozwijania swojego systemu webOS. Programiści zajmujący się tworzeniem aplikacji dla tej platformy siłą rzeczy będą teraz musieli wybrać któreś z konkurencyjnych rozwiązań.

>>Czytaj także: HP: Koniec urządzeń z webOS. Co się stanie z systemem?

:[SONDA]:Jak zwykle pomysłowy Brandon Watson z Microsoftu, który zajmuje się platformami programistycznymi, poinformował na Twitterze o ciekawym przedsięwzięciu. Dla programistów, którzy rozważają przejście z webOS na Windows Phone'a, Watson przygotował darmowe smartfony, a także możliwość udziału w szkoleniach.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza tego tego typu inicjatywa ze strony Microsoftu. Watson jakiś czas temu próbował zachęcić do testów nowego Windows Phone'a komika tworzącego popularny komiks Dilbert. Wtedy też nie była to bynajmniej propozycja przypadkowa - autor humorystycznych prac skarżył się wielokrotnie na popularne smartfony.

Osoby zainteresowane darmowym urządzeniem zostały poproszone o kontakt z Microsoftem, a wszyscy, którzy zostaną wybrani przez giganta z Redmond, otrzymają dodatkowo wsparcie ze strony osobistego mentora. Warto jednak zauważyć, że webOS nie cieszył się zbyt dużą popularnością wśród programistów, zatem przedsięwzięcie Microsoftu wiele raczej nie zmieni.

>>Czytaj także: Decydujący krok dla systemu webOS firmy Palm i HP


Źródło: Twitter
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031