Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Microsoft będzie musiał obniżyć prognozy finansowe za 2012 rok?

20-12-2011, 12:54

Powodem gorszych wyników finansowych Microsoftu mają być duże wydatki przeznaczane na rozwiązania chmurowe.

robot sprzątający

reklama


W ostatnim czasie Microsoft bardzo energicznie rozwija swój pakiet Office 365, by móc lepiej konkurować z narzędziami dostępnymi w ramach zestawu Dokumenty Google, dostępnego dla internautów już od dłuższego czasu.

Czytaj także: Windows 8 beta gotowy jeszcze przed końcem roku?

Według analityka Heathera Belliniego z Grupy Goldman Sachs wydatki na tego typu cele mogą znacznie utrudnić spełnienie prognoz finansowych Microsoftu za 2012 rok. Korporacja oprócz rozwijania oprogramowania musi również ponosić koszty związane z obsługą i rozbudową centrów danych, które w ostatnim czasie istotnie wzrosły ze względu na powódź w Tajlandii.

Zdaniem analityka może to jednocześnie oznaczać, że dobre czasy pozyskiwania funduszy z ogromnego rynku "konwencjonalnego" oprogramowania dla komputerów osobistych mogą powoli dobiegać końca. Nigdy już nic nie będzie tak wysokie, jak stary model - powiedział Maynard, odnosząc się do znacznie mniejszych prowizji, jakie producenci oprogramowania będą otrzymywali w nowym modelu chmurowym.

Marże ze sprzedaży oprogramowania osiągnęły w tym roku 22-letnie minimum i według prognoz analityków w najbliższym czasie nic nie wskazuje na odwrócenie się tego trendu. Warto przypomnieć, że również zainteresowanie nowym Windowsem nie jest już tak duże, jak jeszcze kilka miesięcy temu, do czego ma się przyczyniać szybki rozwój platform mobilnych, w tym przede wszystkim Androida oraz iOS.

Czytaj także: Więcej narzędzi Microsoftu dla konkurencyjnych platform


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Bloomberg



Ostatnie artykuły: