Materace na dobry sen - czyli jak wybrać najlepszy materac?

25-08-2021, 10:01

Właściwie dopasowany materac zapewnia optymalny komfort snu. Jeśli więc planujemy kupno nowego materaca, marto poświęcić nieco uwagi, by dopasować go odpowiednio do naszych preferencji. Jak to zrobić? Poniżej znajdziemy kilka istotnych wskazówek, które nam w tym pomogą.

Spokojny i zdrowy sen to jedna z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Jest to właściwie podstawowy warunek, umożliwiający nam codzienne funkcjonowanie na właściwym dla nas poziomie. Przeciętny człowiek poświęca na nocny wypoczynek około 30% swojego życia. Warto zadbać więc o to, by czas ten spędzić jak najbardziej ''produktywnie''. Dobra jakość snu nie jest bowiem czymś oczywistym. Wręcz przeciwnie — wiele osób zmaga się na co dzień z dolegliwościami takimi jak ból pleców, sztywność mięśni, czy też dyskomfort odczuwany w karku tuż po przebudzeniu. Źródłem takich problemów jest najczęściej niewłaściwy materac. Warto wymienić go więc na taki, który pozwoli nam w końcu cieszyć się wygodnym i nieprzerwanym snem. Jak wybrać odpowiedni materac? 

Materace na dobry sen - czyli jak wybrać najlepszy materac?

Z jakiego materiału materace wybrać? 

Obecnie w sklepach takich jak https://sypialniaplus.pl/10-materace znajdziemy bardzo szeroki wybór materacy. W pierwszej kolejności warto więc zastanowić się, jaki rodzaj materaca będzie dla nas najlepszy. Mimo tego, że opcji jest wiele, do najpopularniejszych zaliczymy przede wszystkim materac sprężynowy i piankowy. Który wybrać? Wszystko zależy przede wszystkim od naszych preferencji i oczekiwań, ponieważ dobry materac to taki, który dopasowany jest w sposób indywidualny.

Materace sprężynowe — komfortowy sen 

Materace sprężynowe, jak sama ich nazwa wskazuje, wypełnione są sprężynami. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest sprężyna kieszeniowa. System ten polega na umieszczeniu pojedynczych sprężyn w oddzielnej kieszeni. Dzięki temu każda z nich pracuje niezależnie, co gwarantuje jednoczesną sprężystość i stabilność. 

Idealnie dobrany materac piankowy — jak dopasować właściwy? 

Materace piankowe dostępne są w kilku wariantach. Mogą być bowiem wykonane z różnego rodzaju materiału, na przykład z pianki poliuretanowej lub pianki wysokoelastycznej, która charakteryzuje się dużą plastycznością. Warto też zwrócić uwagę na materace termoelastyczne, które pod wpływem ciepła dopasowują się do kształtu ciała. To prawdziwa innowacja. Zapewniają one ergonomiczne podparcie dla kręgosłupa oraz reszty sylwetki. To idealny materac dla par, ponieważ gwarantuje wygodny sen niezależnie od wagi, czy wzrostu użytkownika. 

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag nolstag nolhtag materac


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.