Masz startup? Ruszył nabór do kolejnej edycji sieci Mentorów PFR

30-11-2019, 18:04

Pięć miesięcy mentoringu, indywidualne spotkania z wybranym ekspertem, wsparcie w rozwoju jednego z pięciu obszarów biznesowych oraz pozyskanie cennych kontaktów - Polski Fundusz Rozwoju otworzył nabór do trzeciej edycji Sieci Mentorów PFR. To szansa dla 51 polskich startupów. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 17 grudnia br.Do tego grona dołączyło 13 ekspertów, a 11 z nich to przedstawiciele branży medycznej. Profesjonaliści przez pięć miesięcy będą wspierać polskie firmy w rozwoju jednego z pięciu obszarów biznesowych. Eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniem z ponad 50 startupami.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dwie poprzednie odsłony programu osiągnęły łącznie prawie 200 zgłoszeń, spośród których zaproszenie do współpracy z mentorami otrzymało 70 start-upów. Duże zainteresowanie sprawiło, że tym razem możliwość współpracy z wybranym ekspertem będzie miało 51 firm, które wyślą zgłoszenie i najlepiej umotywują chęć udziału w programie. Co więcej w tej edycji grono ekspertów zasili specjaliści z sektora medycznego.

Dotychczasowym uczestnikom Sieci Mentorów PFR udział w programie i spotkania z ekspertem przyniosły wymierne korzyści. Przekonały się o tym m.in.: startupy Kidos, Brandmed czy Byotta.

W trzeciej edycji Sieci Mentorów PFR do grona dotychczasowych mentorów, dołączyło 13 ekspertów, w dużej mierze reprezentujących sektor medyczny:

 1. Tomasz Pilewicz – Senior Manager Business Development & Innovation, Philips
 2. Andrzej Osuch – Dyrektor ds. Transformacji Biznesowej, Grupa LUX MED
 3. Paweł Sieczkiewicz - Prezes Zarządu, Telemedico
 4. Monika Lamparska-Przybysz – Kierownik ds. Współpracy Nauka-Biznes, Grupa Polpharma
 5. Marcin Szczeciński – Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych, Adamed Pharma
 6. Alina Pszczółkowska – Wiceprezes, Astrazeneca Pharma Poland
 7. Jarosław Oleszczuk – Country President, Astrazeneca Pharma Poland
 8. Robert Koźliczak – Dyrektor Biura Zarządzania Siecią Medyczną, PZU Zdrowie
 9. John Bason – Menedżer, PFR Life Science
 10. Krzysztof Gawrysiak – Co-Founder, MIT Enterprise Forum CEE
 11. Maciej Malenda – Head of Partnerships, Infermedica
 12. Kasia Michalak – Business Development Manager, Bee Talents
 13. Aleksandra Prejs – Growth Manager, Netguru

- Do programu zapraszamy wyłącznie doświadczonych praktyków biznesu, którzy stoją na czele dobrze prosperujących firm, odnoszących sukcesy na polskim i zagranicznym rynku. Nasz rodzimy system edukacji kładzie duży nacisk na uczenie teoretyczne, dlatego w programach edukacyjnych PFR, w tym także w Sieci Mentorów, skupiamy się na praktycznej wiedzy i umiejętnościach oraz na łączeniu różnych kompetencji i współpracy przy rozwiązywaniu określonych wyzwań - mówi Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.

Oferta Sieci Mentorów PFR skierowana jest do osób i zespołów, które prowadzą startup w początkowej lub średniej fazie rozwoju. W trzeciej edycji szczególną uwagę warto zwrócić na pulę ekspertów z obszaru zdrowia. Jednak do programu mogą aplikować startupy, działające w różnych obszarach. Firma zgłaszająca się do programu wybiera jedną z pięciu kompetencji, w której potrzebuje wsparcia: tworzenie zespołu, marketing, rozwój biznesu, relacje inwestorskie i zarządzanie produktem, a następnie wskazuje maksymalnie dwóch ekspertów, z którymi chce współpracować. Kluczowym etapem rekrutacji jest umotywowanie potrzeby mentoringu w wybranym obszarze, które start-up przygotowuje w formie 5-minutowego nagrania wideo. Udział w programie jest bezpłatny.

Wybrane firmy od lutego do końca czerwca będą uczestniczyć w minimum 2-3 spotkaniach z wybranym mentorem. Terminy i forma spotkań będą zależały od indywidualnych ustaleń z ekspertem.

Zgłoszenia można wysyłać do 17 grudnia. Baza ekspertów i zasady aplikowania dostępne są na startup.pfr.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.