Pięć miesięcy mentoringu, indywidualne spotkania z wybranym ekspertem, wsparcie w rozwoju jednego z pięciu obszarów biznesowych oraz pozyskanie cennych kontaktów - Polski Fundusz Rozwoju otworzył nabór do trzeciej edycji Sieci Mentorów PFR. To szansa dla 51 polskich startupów. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 17 grudnia br.Do tego grona dołączyło 13 ekspertów, a 11 z nich to przedstawiciele branży medycznej. Profesjonaliści przez pięć miesięcy będą wspierać polskie firmy w rozwoju jednego z pięciu obszarów biznesowych. Eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniem z ponad 50 startupami.
reklama
Dwie poprzednie odsłony programu osiągnęły łącznie prawie 200 zgłoszeń, spośród których zaproszenie do współpracy z mentorami otrzymało 70 start-upów. Duże zainteresowanie sprawiło, że tym razem możliwość współpracy z wybranym ekspertem będzie miało 51 firm, które wyślą zgłoszenie i najlepiej umotywują chęć udziału w programie. Co więcej w tej edycji grono ekspertów zasili specjaliści z sektora medycznego.
Dotychczasowym uczestnikom Sieci Mentorów PFR udział w programie i spotkania z ekspertem przyniosły wymierne korzyści. Przekonały się o tym m.in.: startupy Kidos, Brandmed czy Byotta.
W trzeciej edycji Sieci Mentorów PFR do grona dotychczasowych mentorów, dołączyło 13 ekspertów, w dużej mierze reprezentujących sektor medyczny:
- Do programu zapraszamy wyłącznie doświadczonych praktyków biznesu, którzy stoją na czele dobrze prosperujących firm, odnoszących sukcesy na polskim i zagranicznym rynku. Nasz rodzimy system edukacji kładzie duży nacisk na uczenie teoretyczne, dlatego w programach edukacyjnych PFR, w tym także w Sieci Mentorów, skupiamy się na praktycznej wiedzy i umiejętnościach oraz na łączeniu różnych kompetencji i współpracy przy rozwiązywaniu określonych wyzwań - mówi Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.
Oferta Sieci Mentorów PFR skierowana jest do osób i zespołów, które prowadzą startup w początkowej lub średniej fazie rozwoju. W trzeciej edycji szczególną uwagę warto zwrócić na pulę ekspertów z obszaru zdrowia. Jednak do programu mogą aplikować startupy, działające w różnych obszarach. Firma zgłaszająca się do programu wybiera jedną z pięciu kompetencji, w której potrzebuje wsparcia: tworzenie zespołu, marketing, rozwój biznesu, relacje inwestorskie i zarządzanie produktem, a następnie wskazuje maksymalnie dwóch ekspertów, z którymi chce współpracować. Kluczowym etapem rekrutacji jest umotywowanie potrzeby mentoringu w wybranym obszarze, które start-up przygotowuje w formie 5-minutowego nagrania wideo. Udział w programie jest bezpłatny.
Wybrane firmy od lutego do końca czerwca będą uczestniczyć w minimum 2-3 spotkaniach z wybranym mentorem. Terminy i forma spotkań będą zależały od indywidualnych ustaleń z ekspertem.
Zgłoszenia można wysyłać do 17 grudnia. Baza ekspertów i zasady aplikowania dostępne są na startup.pfr.pl
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|