Masz pomysł na firmę? Zdobądź pieniądze na jego realizację!

31-05-2017, 06:31

Brak kapitału to jeden z głównych powodów odkładania często świetnych pomysłów na później. Ale jeżeli pomysł jest dobry, to lepiej nie zwlekać z jego realizacją! Sytuacja na rynku jest dynamiczna, może się okazać, że w czasie, kiedy będziesz zbierać środki na start, powstanie kilka konkurencyjnych firm. Dlatego nie czekaj, działaj! Podpowiadamy, skąd wziąć pieniądze na rozwój.

UE flagi dotacjenainnowacje.taxand.pl

W biznesie czas i pieniądze to dwie rzeczy, których zawsze jest mało. O ile dobę ciężko jest wydłużyć, to w kwestiach finansowych sytuacja przedstawia się bardziej optymistycznie. Przedsiębiorcy mogą bowiem liczyć na wsparcie z funduszy Unii Europejskiej. Sprawdź, czy twój pomysł na firmę kwalifikuje się do otrzymania dotacji za pośrednictwem specjalistów Crido Taxand (https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/).

Dla kogo dofinansowanie?

Pieniądze z Unii może dostać spółka, która prowadzi działalność gospodarczą na terenie Polski.

Specjalne ułatwienia są dla firm, które spełniają kryteria małych i średnich przedsiębiorstw. Aby ubiegać się o dotacje dla firm kluczowe jest znalezienie odpowiedniego konkursu w ramach programu centralnego lub regionalnego, a tych jest wiele. Poza środkami finansowymi w formie dotacji lub pożyczek, programy oferują także szkolenia i doradztwo. Zdecydowanie najbardziej kuszące są konkursy, w ramach których można uzyskać bezzwrotne dofinansowanie w formie dotacji.

Jak zdobyć dotację?

Pierwszym krokiem powinna być np. wizyta w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich. Uzyskasz tam informacje o dostępnych na danym terenie programach krajowych i regionalnych. Wstępnie sprawdzisz, do którego się kwalifikujesz ze swoim pomysłem. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o dotację, konieczny może być także biznesplan i dokumenty potwierdzające np. prowadzenie prac badawczych wraz z przybliżonym planem wydatków. Cała procedura choć wydaje się prosta, jest o tyle skomplikowana, że wymaga dużej skrupulatności. Wiele wniosków odpada ze względów czysto formalnych. Dlatego starając się o dotację warto rozważyć skorzystanie z usług specjalistów i doradców, którzy pomogą z sukcesem przejść przez każdy etap dofinansowania, od starania się o dotację, po jej rozliczenie. Bardziej doświadczone firmy służą wsparciem już od samego początku, od pierwszego pomysłu. Pomogą zrobić gruntowną analizę przedsięwzięcia i oszacują, czy dana firma ma szansę uzyskać wsparcie finansowe.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag dotacje na innowacje
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: