Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Mapy Targeo z budynkami w 3D

12-09-2010, 17:35

Całkowicie nowy interfejs użytkownika, wyszukiwarka miejsc i usług, przestrzenne bryły budynków oraz możliwość importu śladów GPS i rysowania na mapie - to niektóre z nowości, jakie przygotowali twórcy najnowszej wersji serwisu mapowego Targeo.pl.

robot sprzątający

reklama


Budynki 3D w Targeo.pl
fot. - Budynki 3D w Targeo.pl
Na pierwszy rzut oka widoczne są zmiany w interfejsie użytkownika – całkowicie nowy układ graficzny w unowocześnionej stylistyce. Zniknęła górna belka z ikonkami nawigacyjnymi, a zamiast niej w bocznym panelu pojawiły się zakładki. Panel, tak jak i inne elementy interfejsu, można zminimalizować, co szczególnie ucieszy użytkowników netbooków, ponieważ daje możliwość przeglądania mapy z wykorzystaniem maksymalnej dostępnej powierzchni ekranu, a przy tym nadal zapewniony jest szybki dostęp do potrzebnych funkcji.

>> Czytaj też: JakDojechać w Poznaniu?

Mapa w serwisie Targeo.pl
fot. - Mapa w serwisie Targeo.pl
Rozbudowana została wyszukiwarka - w zakładce „Szukaj miejsc” można przeszukać bazę ponad pół miliona miejsc użyteczności publicznej, punktów handlowo-usługowych i atrakcji turystycznych, popularnie nazywanych POI (ang. points of interest). Te same punkty można również przeglądać na mapie według kategorii, korzystając z zakładki „Miejsca”.

Sonda
Za jakich map internetowych korzystasz?
  • Targeo
  • Map Google
  • Map Ovi
  • Map Szukacza
  • Zumi
  • MapGo
  • OpenStreetMap
  • Korzystam z różnychs serwisów z mapami
  • Korzystam z innego serwisu z mapami
wyniki  komentarze

Nowe opcje pojawiły się także przy wyznaczaniu trasy. Poza wyświetlaniem informacji o ruchu drogowym i utrudnieniach na trasie można również włączyć omijanie autostrad i dróg płatnych. Wyznaczoną trasę można wyeksportować do urządzenia GPS z AutoMapą. Integracja z urządzeniami nawigacyjnymi działa też w drugą stronę – funkcja „Moje mapy” w nowym Targeo daje możliwość importu zarejestrowanych śladów GPS, dzięki czemu możemy łatwo obejrzeć na mapie np. trasę swojej wycieczki rowerowej. Aktualnie obsługiwane są pliki AutoMapa i Garmin, ale w niedalekich planach jest rozszerzenie o inne popularne formaty.

W zakładce „Moje mapy” znajdziemy też funkcje umożliwiające rysowanie na mapie oraz tworzenie kolekcji własnych obiektów z użyciem punktów, linii, obszarów czy etykiet z opisem. Utworzoną w ten sposób własną mapę można podpiąć do strony WWW lub Facebooka.

- W pierwszej kolejności uruchomiliśmy testową wersję nowego serwisu i poprosiliśmy o testy wybranych użytkowników. Dzięki temu otrzymaliśmy wiele trafnych uwag, z których większość uwzględniliśmy w finalnej wersji. Ponad 90% internautów biorących udział w naszej ankiecie oceniło zmiany jako bardzo pozytywne – mówi Rafał Mikołajczak, prezes Indigo sp. z o.o., operatora serwisu Targeo.pl.

>> Czytaj też: Darmowa nawigacja na iPhone’a dla klientów Ery

Zmiany na Targeo.pl widoczne są również w samych mapach. W miastach pojawiły się trójwymiarowe bryły budynków, znane już wcześniej użytkownikom AutoMapy z urządzeń nawigacyjnych. Nowy, interaktywny pasek skali umożliwia wybór jednostek odległości (kilometry, mile, mile morskie), a „linijka” pozwala na pomiar odległości na mapie.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *