Manifestacje przeciwko ACTA w ponad 40 miastach (wideo)

25-01-2012, 06:47

Użytkownicy witryn społecznościowych organizują protesty przeciwko nowemu prawu w większości dużych miast - zauważył serwis Alert24. Pierwsza z nich odbyła się już wczoraj, inne planowane są na środę po południu.

- W związku z ustawą ACTA dzieje się istna rewolucja. Poza tym, że padają strony, odkryłem właśnie ogromną ilość wydarzeń w związku z manifestacjami na Facebooku - napisał użytkownik "anonimowy".

Czytaj także: Wiemy, z kim rząd konsultował przyjęcie ACTA

Jako pierwsza już we wtorek odbyła się manifestacja w Warszawie. Wcześniej na Facebooku udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 30 tysięcy internautów, ostatecznie pojawiło się ponad tysiąc. Użytkownicy sieci zaczęli zbierać się od godziny 14 przed Polskim Biurem Parlamentu Europejskiego przy ul. Jasnej. Organizatorzy podkreślali, że zależy im na pokojowym przeprowadzeniu protestu - ten zamiar został zrealizowany.

Poza Warszawą w środę protesty mają się odbyć również m.in. w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach oraz kilkudziesięciu innych miastach. Szybko przybywa również mniejszych miejscowości, których mieszkańcy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec ACTA. Często w regulaminach pochodów można znaleźć pouczenia o tym, by nie reklamować żadnej opcji politycznej, a także nie zakrywać twarzy.

Przystąpienie Polski do ACTA popierają przede wszystkim organizacje związane z przemysłem rozrywkowym. Według wielu prawników treść porozumienia pozostawia jednak zbyt duży margines dla ewentualnych nadużyć, a także może prowadzić do skupienia zbyt dużej kontroli w rękach prywatnych organizacji.

Czytaj także: ACTA: ZAiKS jest za

Internauta arek marek opublikował na swoim blogu zestaw krótkich filmików, przedstawiających przebieg protestów w Warszawie. Poniżej jeden z nich, zachęcamy też do obejrzenia galerii zdjęć:


Źródło: Dziennik Internautów, Alert24
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31