Magazyn dla młodzieży o fenomenach internetu i bezpieczeństwie w sieci

28-11-2011, 20:12

Numa Numa to bezpłatny magazyn poświęcony fenomenom internetu, mediom elektronicznym i bezpieczeństwu w sieci. Wydawnictwo skierowane jest do młodzieży i stanowi element szerokiego spektrum działań realizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Dziecko w Sieci.

Magazyn Numa Numa wziął swoją nazwę od internetowego wiralu, czyli filmu wrzuconego do sieci dla żartu, który nieoczekiwanie stał się jednym z najpopularniejszych filmów w historii internetu. Doskonale ilustruje to nieprzewidywalność sieci i jej nieograniczone możliwości, czyli to, o czym w nowym magazynie Numa Numa można przeczytać. Pismo wydawane jest w wersji papierowej oraz elektronicznej i ukazywać się będzie kilka razy w roku.

Pierwsze strony magazynu Numa Numa
fot. - Pierwsze strony magazynu Numa Numa
- Znajomość nowych technologii i bycie na bieżąco z najnowszymi trendami dają możliwość aktywnego uczestniczenia w wirtualnym świecie, pozwalają na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Jednak internet to również zagrożenia i wyzwania, jak cyberprzemoc, grooming czy utrata prywatności. Pisząc o fenomenach sieci, zwracamy młodym ludziom uwagę na to, jak bezpiecznie korzystać z nowych mediów – mówi Ewa Dziemidowicz z Fundacji Dzieci Niczyje, redaktor naczelna magazynu.

Czytaj też: Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w sieci

W pierwszym numerze Numa Numa opublikowano m.in. wywiad z Ewą Farną, teksty o internetowych wiralach, internecie przedmiotów, przedsięwzięciach artystycznych realizowanych przez internetowe społeczności. W sekcji Numa Rady Mirosław Maj z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń pisze o szyfrowaniu połączeń, archiwizacji danych oraz prostych sposobach na bezpieczne hasła.

Pierwszy numer magazynu wydany został we współpracy z Biurem Edukacji m.st. Warszawy oraz firmą Microsoft i trafił w nakładzie 38 tys. do warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Dla zainteresowanych otrzymaniem pisma istnieje również możliwość zamówienia go bezpłatnie na stronie: www.dzieckowsieci.fdn.pl


Następny artykuł » zamknij

Phishing w Delta Air Lines

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31