MADKOM wprowadza nową, bezpłatną usługę do weryfikacji podpisów elektronicznych

16-02-2017, 09:45

MADKOM S.A. wprowadziła nową usługę - System Automatycznej Weryfikacji Podpisu Elektronicznego, która służy do weryfikacji podpisów elektronicznych złożonych w formacie XAdES. Emitent zamierza wdrażać nowe produkty oparte o to rozwiązanie.

System Automatycznej Weryfikacji Podpisu Elektronicznego (SAWPE) służy do weryfikacji podpisów elektronicznych zapisanych w formacie XAdES (plik XML z podpisem), złożonych przy pomocy certyfikatów kwalifikowanych i niekwalifikowanych oraz za pomocą Profilu Zaufanego ePUAP. System pozwala zweryfikować w trybie online autentyczność dokumentu, sprawdzić czy dokument nie został zmodyfikowany po jego podpisaniu oraz czy certyfikat użyty do podpisania był prawidłowy i nie został unieważniony. Unikalność tej usługi polega na tym, że jest ona całkowicie bezpłatna, zapewnia bazę weryfikacji archiwalnych i umożliwia pobranie dokumentu PDF poświadczającego wynik weryfikacji.

System działa w oparciu o stronę internetową, a serwis udostępniany jest także w formie usługi sieciowej która mogą integrować developerzy systemów IT. SAWPE weryfikuje wszystkie podpisy i sygnatury elektroniczne w całej Unii Europejskiej, które zostały zapisane w standardzie XAdES oraz spełnia wymagania tzw. Rozporządzenia w sprawie eIDAS, a do weryfikacji podpisów wykorzystuje unijny system list zaufania (TSL). Dodatkowo SAWPE weryfikuje dokumenty podpisane Profilem Zaufanym ePUAP używanym w polskiej administracji publicznej.

System ten jest rozwiązaniem przeznaczonym dla sektora publicznego i prywatnego oraz dla klientów indywidualnych. Spółka zamierza realizować na bazie tego rozwiązania kolejne produkty, które będą komplementarne wobec dotychczas oferowanych.  

MADKOM S.A. jest dostawcą i integratorem autorskiego oprogramowania do zarządzania dokumentami, informacją i procesami w administracji publicznej. Od sierpnia 2012 r. spółka jest notowana na rynku NewConnect.


Źródło: Materiał nadesłany do redakcji. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag SAWPEtag podpis elektronicznytag MADKOM
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: