List polecony będzie można wysłać z komputera

21-11-2014, 15:06

Poczta Polska udostępni usługę wysyłania listu poleconego z komputera. Będzie to rozwinięcie już dostępnych usług tzw. poczty hybrydowej.

W październiku ubiegłego roku Poczta Polska wprowadziła usługę Envelo, która umożliwiała kupienie tzw. neoznaczka oraz wysłanie neolistu.

Usługa neolistu polega na wypełnieniu formularza na stronie i wpisaniu treści listu w dostępnym edytorze. Poczta Polska dba o wydrukowanie, zakopertowanie i dostarczenie takiego listu. 

Polecony bez wychodzenia z domu

Wczoraj Poczta Polska poinformowała, że wprowadzi usługę neolistu rejestrowanego, a więc możliwe będzie nadawanie listów poleconych z komputera. Taki neolist będzie mógł wysłać każdy zarejestrowany użytkownik Envelo po zalogowaniu się do swojego konta na platformie. Klient kliknie na "nowa przesyłka", a w zakładce będzie dostępna opcja "przesyłka rejestrowana" lub "przesyłka rejestrowana + ZPO". Wysyłkę zagraniczną klient oznaczy poprzez określenie adresu zagranicznego.

Przy listach poleconych istotna jest data nadania. W przypadku neolistu rejestrowanego potwierdzi ją zmiana statusu przesyłki na koncie użytkownika Envelo.

Będzie można otrzymać potwierdzenie doręczenia lub zwrotu przesyłki na dwa sposoby. Pierwszy to wersja elektroniczna w formie PDF. Usługa ta jest już wliczona w opłatę za nadanie neolistu rejestrowanego. Drugi to papierowe zwrotne potwierędzenie odbioru (tzw. żółta karteczka). 

Najpierw neoznaczek na list rejestrowany

Na neolist rejestrowany trzeba będzie poczekać, ale Poczta Polska już teraz uruchomiła możliwość zakupu na platformie Envelo neoznaczków na listy polecone. Tę usługę już opisywaliśmy w Dzienniku Internautów

Neoznaczek na list rejestrowany wymaga pójścia na pocztę, ale i tak daje pewne korzyści. Główną zaletą jest możliwość automatycznego generowania potwierdzeń nadania i książki nadawczej na podstawie danych z pliku.

Dodatkowo neoznaczki mają przyporządkowany kod "R", co sprawia, że cały proces przygotowania korespondencji poleconej do wysyłki trwa znacznie krócej, a wizyta w placówce pocztowej sprowadza się do zweryfikowania poprawności opłaty i podstemplowania potwierdzeń nadania.

Poczta Polska

Neoznaczek na listy polecone dostępny jest w trzech wersjach: bez grafiki, z grafiką lub z grafiką spersonalizowaną. Ciekawą formą promocji dla klientów biznesowych jest stworzenie projektu z logo firmy.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930