Liczba posiadaczy czytników cyfrowych książek szybko rośnie

28-06-2011, 10:10

Tylko w samych Stanach Zjednoczonych w ciągu roku podwoiła się liczba dorosłych posiadaczy urządzeń takich jak Kindle.

Czytnik od Amazona jest niewątpliwym sukcesem, a według prognoz Citigroup może być w tym roku odpowiedzialny nawet za 10 proc. zysków amerykańskiego pioniera handlu internetowego.

>>Czytaj także: Fani Lady Gagi przeciążyli serwery Amazona

Sonda
Posiadasz czytnik e-booków?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Wedłgu badania Pew Internet Project tylko w ciągu ostatniego roku liczba dorosłych posiadaczy czytników e-booków w USA podwoiła się, by osiągnąć 12 procent. Najpopularniejszymi urządzeniami tego typu są Amazon Kindle oraz Nook Color.

Niewiele wolniej przybywa również użytkowników zwykłych tabletów, takich jak iPad, Samsung Galaxy czy Motorola Xoom. Od listopada 2010 do stycznia 2011 ich liczba w Stanach Zjednoczonych wzrosła o około 3 punkty procentowe.

Okazuje się również, że jedynie 3 proc. dorosłych Amerykanów posiada jednocześnie czytnik e-booków oraz standardowy tablet. Prawdopodobnie nie bez znaczenia w popularyzacji obu urządzeń jest również cena, która w przypadku sprzętów takich jak iPad może być znacznie bardziej dotkliwa dla portfela. 

Wzrost popularności czytników e-booków
fot. - Wzrost popularności czytników e-booków
Amazon już jakiś czas temu zapowiedział, że chce umożliwić zakup swojego urządzenia wszystkim klientom, którzy tylko będą mieli na to ochotę. Jednym z nowatorskich pomysłów, jakie zastosowano w specjalnej wersji Kindle są reklamy wyświetlane podczas używania urządzenia (nie podczas czytania), dzięki czemu udało się jeszcze bardziej obniżyć cenę czytnika.

>>Czytaj także: Tablet Amazona będzie tańszy od iPada


Źródło: Pew Internet
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy