Licencja PAL od międzynarodowej federacji IPAF – niezbędna wiedza i praktyka dla operatorów maszyn

03-08-2020, 16:02

Jesteś operatorem platformy roboczej? Uważasz, że doświadczenie i wiedza są w Twej pracy niezbędne? Pragniesz zdobyć uprawnienia, dzięki którym będziesz mógł znaleźć zatrudnienie praktycznie na całym świecie? Jeśli trzykrotnie odpowiedziałeś twierdząco, koniecznie musisz zainteresować się szkoleniami IPAF!

Czym jest IPAF?

Zacznijmy od tego, co kryję się za tym tajemniczym akronimem. IPAF (International Powered Access Federation) jest międzynarodową federacją, która w 1983 roku została powołana w celu szerzenia dobrych praktyk z zakresu bezpiecznego i wydajnego korzystania z maszyn ciężkich używanych do prowadzenia prac budowlanych, magazynowych czy inwentaryzacyjnych. Co najważniejsze, organizacja ta nie ma charakteru komercyjnego i znajduje się w głównie rękach producentów podestów roboczych i ładowarek teleskopowych, firm zajmujących się ich wynajmem, dystrybutorów oraz kontrahentów.

Gdzie zdobyć licencję PAL?

W Polsce oczywiście również prowadzone są kursy, dzięki którym można uzyskać licencję PAL wydawaną przez IPAF. Organizuje je RIWAL (https://www.riwal.com/poland/pl-pl/szkolenia/szkolenia-ipaf-online), czyli firma działająca na polskim rynku od ponad 10 lat i znana z najwyższej jakości oferowanych maszyn (m.in. podnośniki nożycowe, podesty przegubowe, ładowarki teleskopowe i obrotowe, wózki widłowe) i świadczonych usług. Aktualne kursy IPAF obejmują:

  • szkolenia PAL – 1a,
  • szkolenia PAL – 1b,
  • szkolenia PAL – 3a (uprawnienia do obsługi podestów ruchomych przejezdnych nożycowych),
  • szkolenia PAL – 3b (koncesja na podesty ruchome przejezdne przegubowe i teleskopowe).

Jak wyglądają szkolenia?

Obecnie pierwszy etap kursu IPAF, czyli teoria, odbywa się zdalnie – wystarczy komputer, dostęp do internetu i zapał do nauki. Druga część, praktyczna, ma miejsce już w certyfikowanych centrach szkoleniowych RIWAL, jednakże przy zachowaniu największych środków bezpieczeństwa.

Pragniesz, aby Twa kariera nabrała tempa? Pomyśl o szkoleniach IPAF, które uzbroją Cię w niezbędną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne!


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag licencja PAL
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: