LG wymienia szefa

19-09-2010, 19:32

Podobnie jak w przypadku Nokii, także i szef LG nie podołał konkurencji na rynku telefonów komórkowych. Czy jednak zmiana na stanowisku dyrektora generalnego wystarczy, by firma wyszła na plus?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


LG Electronics to druga w ostatnim czasie firma, która postanowiła zmienić swoje kierownictwo. Przypomnijmy, że tydzień temu rada nadzorcza Nokii zwolniła ze stanowiska dyrektora generalnego Oli-Pekkę Kallasvuo, zastępując go pracującym obecnie dla Microsoftu Stephenem Elopem. Z kolei w tym tygodniu swoje odejście zapowiedział Anssi Vanjoki, dyrektor odpowiedzialny za rozwiązania mobilne.

>> Czytaj więcej: Nokia traci kolejnego dyrektora

Koreański producent sprzętu elektronicznego nie ma szczęścia na rynku smartfonów. Firma poinformowała o rekordowej stracie w ostatnim kwartale, zapowiadając podobną w obecnie trwającym. W takiej sytuacji Nam Yong podał się do dymisji, jako powód podając złe zarządzanie firmą. Zastąpi go Koo Bon-joon, młodszy brat dyrektora LG Group Koo Bon-moo.

Nokia i LG Electronics to odpowiednio pierwszy i trzeci producent telefonów komórkowych na świecie. Obie firmy są jednak od dłuższego czasu krytykowane za zbyt wolne dostosowywanie się do sytuacji rynkowej, zwłaszcza w zakresie smartfonów. Konkurencja ze strony iPhone'a, a także telefonów HTC i Motorola jest coraz silniejsza. Tymczasem ani Nokia, ani LG nie były w stanie wprowadzić produktów, które mogłyby stanowić dla nich przeciwwagę.

Podobnie jak w przypadku Nokii, pojawia się pytanie, czy nowy dyrektor będzie w stanie wprowadzić powiew świeżości. Nie należy także oczekiwać, by konkurenci biernie się temu przyglądali. Warto podkreślić, że rewelacyjne wyniki ogłosiła w tym tygodniu Research In Motion, producent smartfonów BlackBerry. Z kolei HTC, dzięki nowym telefonom, chce stać się głównym konkurentem Apple, której iPhone zdaje się wyznaczać trendy na rynku.

>> Czytaj więcej: HTC: Dzięki nowym smartfonom chce być głównym rywalem AppleSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag telefony komórkowetag smartfonytag Nokiatag LGtag CEO
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.