Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Leroy Merlin będzie badać nawyki zakupowe klientów za pomocą beaconów

30-09-2015, 22:59

Leroy Merlin wprowadza technologie zbliżeniowe w celu zbadania nawyków zakupowych osób odwiedzających markety budowlane tej marki. W tym celu zamontowano 100 radionadajników Bluetooth – tzw. beaconów – w jednym z flagowych sklepów marki w centrum handlowym Arkadia w Warszawie.

Testy przy użyciu beaconów stanowią drugi etap badań, które rozpoczęły się w grudniu 2014 roku. Pierwszy etap miał na celu określenie ilości klientów z włączonym modułem transmisji Bluetooth w smartfonach znajdujących się w pobliżu oraz wewnątrz sklepu w celu oszacowania potencjału wykorzystania nadajników typu iBeacon. Po owocnych wynikach testu podjęta została decyzja o przeprowadzeniu drugiego etapu badań z wykorzystaniem nadajników iBeacon.

Za pomocą 100 nadajników oraz aplikacji mobilnej, Leroy Merlin badać będzie nawyki swoich klientów, w tym ścieżki zakupowe. Zebrane dane pozwolą lepiej zrozumieć ich oczekiwania i potrzeby, przy całkowitym zachowaniu prywatności - zapewniają przedstawiciele sklepu. Efektem prac ma być narzędzie łączące wiedzę o kliencie pochodzącą z wielu różnych kanałów komunikacji (offline oraz online), aby zwiększyć zadowolenie z doświadczeń zakupowych.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data